پاپ: رهبران ملی‌‌گرا مشکلات کشورهایشان را به گردن پناهجویان نیاندازند

پاپ فرانچسکو
پاپ فرانچسکو Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز سه‌شنبه ۱۸ دسامبر سیاستمداران ملی‌گرایی را که پناهجویان را مقصر مشکلات کشورشان می‌دانند محکوم کرد.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز سه‌شنبه ۱۸ دسامبر سیاستمداران ملی‌گرایی را که پناهجویان را مقصر مشکلات کشورشان می‌دانند محکوم کرد.

پاپ ۸۲ ساله این اظهارات را در پیامی به مناسبت روز جهانی صلح کلیسای کاتولیک مطرح کرده است.

در این پیام که به رهبران دولت‌ها و سازمان‌های جهانی فرستاده شده آمده است: «دسته اظهارات سیاسی که هر شری را به گردن پناهجویان می اندازند و به منظور محروم کردن امید از ضعفا ایراد می‌شوند غیرقابل قبول هستند.»

بالاترین مقام کلیسای کاتولیک در ادامه گفته است: «زمانه ما دستخوش فضایی از بی‌اعتمادی است که ریشه در ترس ما از دیگران یا از خارجی‌ها یا اضطراب از بابت تامین امنیت شخصی دارد. این بی‌اعتمادی در سطح سیاسی نیز دیده می‌شود که به صورت تنزه‌طلبی یا شیوه‌هایی از ملی‌گرایی که اصل برادری را به پرسش می‌گیرند جلوه می‌کند. در حالی‌که دنیای جهانی‌شده ما شدیدا به اصل برادری محتاج است.»

او در این پیام به کشور خاصی اشاره نکرده است با این حال این سخنان در زمانی مطرح می‌شود که بحران پناهجویی در آمریکا، ایتالیا، آلمان و مجارستان به محل نزاع بدل شده است.

پاپ پیش از این به دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و ماتئو سالوینی رهبر راستگرای حزب لیگ در ایتالیا بر سر حقوق پناهجویان اعتراض کرده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ: مسیحیان به جای تبلیغ دین با مسلمانان دوستی کنند

پاپ فرانچسکو: جامعه بین‌الملل باید برای بحران مهاجرت چاره‌اندیشی کند

پاپ مهاجرت اجباری را یک فاجعۀ جهانی خواند