Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاپ فرانچسکو: جامعه بین‌الملل باید برای بحران مهاجرت چاره‌اندیشی کند

پاپ فرانچسکو: جامعه بین‌الملل باید برای بحران مهاجرت چاره‌اندیشی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هفته گذشته یک زن و کودک مُرده در آب‌های مدیترانه رها شده بودند. سازمان غیرانتفاعی و امدادی «آغوش باز» مدعی است گارد ساحلی لیبی این زن و کودک را در آب‌های مدیترانه رها کرده‌ و بدین ترتیب باعث مرگ آنها شده است.

آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیرماه) در رابطه با بحران مهاجران برای هزاران نفری که در میدان سنت پیر واتیکان جمع شده بودند، سخنرانی کرد.

در جریان این سخنرانی پاپ فرانچسکو اظهار داشت که از شنیدن خبر مرگ مهاجران در دریا رنج می‌برد و از جامعه بین‌المللی خواست که برای جلوگیری از مرگ مهاجران و در راستای حفظ کرامت انسان‌ها به سرعت و با قاطعیت عمل کرده تا از مصائب مشابه جلوگیری کنند.

هفته گذشته امدادگران سازمان غیرانتفاعی «پرواکتیوا اوپن آرمز» خود را به بقایای یک قایق مهاجران در نزدیکی سواحل لیبی رساند تا سه پناهجویی را که روی آن شناور بودند نجات دهد اما تنها یک زن نجات یافت و جسد یک زن و یک کودک ۴ ساله که ساعاتی پیش جان باخته بودند، از آب بیرون آورده شد.

پرواکتیوا اوپن آرمز مدعی است که گارد ساحلی لیبی برای نجات پناهجویان سوار بر قایق آمده بود اما پس از آنکه این سه تن از سوار شدن به کشتی امتناع کردند،‌ آنها را بر روی بقایای قایق‌ به حال خود رها کرد. امدادگران زن نجات یافته را برای رسیدگی و درمان به اسپانیا منتقل کردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ: رهبران ملی‌‌گرا مشکلات کشورهایشان را به گردن پناهجویان نیاندازند

اخراج پناهجویان غیرقانونی؛ بریتانیا بازداشت «مسافران رواندا» را آغاز کرد

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد