Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مافیای تبهکاران در آلمان؛ استخدام پناهجویان برای جرایم سازمان یافته

مافیای تبهکاران در آلمان؛ استخدام پناهجویان برای جرایم سازمان یافته
Copyright REUTERS/Wolfgang Rattay
Copyright REUTERS/Wolfgang Rattay
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حال حاضر ادارۀ یک گروه بزرگ مافیایی در آلمان در کنترل دهها خانواده عرب است. آنها بخشی از فعالیتهای قاچاق مواد مخدر همچنین شبکه فحشا را در آلمان در اختیار دارند و مرکز اصلی فعالیتشان نیز حومۀ غربی پایتخت است.

آگهی

مقامات امنیتی آلمان این روزها با چالشی جدی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ مشکلی که اگرچه تازگی ندارد اما به مرور به موضوعی جدی و نگران کننده تبدیل شده است.

داستان از این قرار است که شمار قابل توجهی از پناهجویان عرب زبانی که از سال ۲۰۱۵ میلادی به اینسو به آلمان آمده‌اند، جذب سازمانهای جناییِ اعراب در این کشور شده‌اند.

این سازمان‌های جنایی که عمدتا بطور قبیله‌ای و خانوادگی اداره می‌شوند، متشکل از گروهی از خانواده‌های لبنانی و یا فلسطینی‌های زاده شده در لبنان هستند که خودشان نیز حدود سه دهه پیش در حالی که پولی در اختیار نداشتند از لبنان به آلمان مهاجرت کرده‌ بودند.

در آلمانِ آن دوران، هیچ برنامه‌ای برای ادغام مهاجران در جامعه وجود نداشت. اعضای این خانواده‌ها نیز نه در آلمان به تحصیل پرداخته‌اند و نه از فرصتهای کاری در این کشور بهره برده‌اند. ساختار پدرسالارانه و سختگیرانۀ حاکم بر این خانواده‌ها نیز در گرایش اعضای آن به سمت بزهکاری نقش مهمی داشته است.

بر این اساس به گفتۀ پلیس آلمان، در حال حاضر ادارۀ یک گروه بزرگ مافیایی در این کشور در کنترل دهها خانواده عرب است. آنها بخشی از فعالیتهای قاچاق مواد مخدر همچنین شبکه فحشا را در آلمان در اختیار دارند و مرکز اصلی فعالیتشان نیز حومۀ غربی پایتخت است.

این خانواده‌های عرب به دلیل فعالیتهای مجرمانه‌ای همچون ضرب و شتم، قتل‌های برنامه‌ریزی شده و تظاهر به زور، چهره‌ای ترسناک از خود به جامعۀ آلمان نشان داده‌اند و اخبار مربوط به جنایات آنها عمدتا صفحه اول نشریات زرد این کشور را پر کرده است.

بیش از یک میلیون پناهجوی عمدتا عرب زبان از سال ۲۰۱۵ میلادی به اینسو وارد خاک آلمان شده‌اند. آنها به دنبال شغل هستند اما چون نمی‌توانند به زبان آلمانی صحبت کنند، امیدی برای یافتن شغل ندارند. این وضعیت بهترین فرصت را در اختیار این سازمانهای جنایی که به «قبیله‌های عربی» مشهورند، گذاشته است. آنها از پناهجویان تازه وارد برای انجام تخلفات کوچک و بزرگ، از جمله فروش مواد مخدر، فحشا و دزدی استفاده می‌کنند.

«قبیله‌های عربی» از میان پناهجویان تازه وارد به آلمان، عمدتا مردانی را انتخاب می‌کنند که به تنهایی وارد خاک آلمان شده‌اند، از قدرت فیزیکی بالایی برخوردارند، پرونده‌ای نزد پلیس ندارند و اگر نیز دارای پرونده بوده و پیش‌تر تخلفی انجام داده‌اند، سابقه زندانی شدن ندارند.

بنا بر نتایج تحقیقات، شمار پناهجویانی که به استخدام این گروهها درآمده‌اند بطور قابل توجهی رو به افزایش است و این چالش جدیدی است که پلیس آلمان باید با آن در کنار مبارزه با گانگسترهای روس، چچن، ترک و ویتنامی، مقابله کند.

از نظر کارشناسان یکی از دلایل مهم توسعۀ قدرت گروههای مافیایی عرب در آلمان، غفلت مقامات بوده است. مقامات آلمان همواره از این موضوع نگران بوده‌اند که با برخورد شدید با مافیای «قبیله‌های عربی» به نژادپرستی و اعمال تبعیض علیه اقلیت‌ها متهم شوند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیق پلیس آلمان درباره پرچم داعش در نزدیکی راه‌آهن برلین

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی