Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رئیس سابق اف بی آی: ترامپ دروغگو است و جمهوری خواهان باید در برابرش بایستند

رئیس سابق اف بی آی: ترامپ دروغگو است و جمهوری خواهان باید برابرش بایستند
رئیس سابق اف بی آی: ترامپ دروغگو است و جمهوری خواهان باید برابرش بایستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دروغگویی‌های رئیس جمهوری سبب شده تا به وجهه و اعتبار اف بی آی آسیب زیادی وارد شود. برخی به جای ایستادن در برابر این دروغ‌ها به غلط این مزخرفات را باور می کنند.»

آگهی

جیمز کومی، رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی ضمن «دروغگو» خواندن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده از نمایندگان جمهوری خواه کنگره خواست تا تسلیم خواسته‌های او نشوند.

آقای کومی که در ساختمان کنگره آمریکا با خبرنگاران سخن می گفت یادآور شد: «دروغگویی‌های رئیس جمهوری سبب شده تا به وجهه و اعتبار اف بی آی صدمات زیادی وارد شود. این درحالیست که برخی‌ به جای ایستادن در برابر این دروغ ها به غلط این مزخرفات را باور می‌کنند.»

رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا در ادامه تصریح کرد: «افرادی که بیشتر در جریان مسائل هستند از جمله اعضای جناج جمهوری خواه این نهاد، باید شهامت ایستادگی در برابر او و گفتن حقایق را داشته باشند.»

جیمز کومی روز دوشنبه بار دیگر برای ارائه توضیحاتی درباره تحقیق بر سر ماجرای ایمیل‌های هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به کنگره آمریکا فراخوانده شده بود.

هشدار و واکنش تند رئیس پیشین اف بی آی نسبت به فشارهای رئیس جمهوری آمریکا بر کنگره در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ طی روزهای اخیر با انتشار توییت‌هایی اداره تحقیقات فدرال را مورد انتقادهای شدید قرار داده بود.

رئیس کاخ سفید در یکی از این توییت‌ها تاکید کرده بود: «اف بی آی پیش از به راه انداختن موج غیر قانونی "ساحره گیری" دست به اقداماتی غیر قابل تصور و بی سابقه زد. آنها به داخل دفتر یک وکیل نفوذ کردند.»

اداره تحقیقات پلیس فدرال آمریکا ماه آوریل با حکم دستگاه قضایی این کشور اقدام به بازرسی در دفتر مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ کرده بود.

ترامپ با انتقاد شدید از این بازجویی و نیز تحقیقاتی که پلیس فدرال پیشتر از مشاور امنیتی ملی سابق کاخ سفید انجام داده بود این اقدامات را نوعی سوء استفاده از قدرت توسط اف بی آی عنوان کرده بود.

بیشتر بخوانید:

حملات و انتقادات تند متقابل میان جمیز کومی و رئیس جمهوری آمریکا پس از برکناری رئیس پیشین اف بی آی توسط دونالد ترامپ به یک اتفاقی روزمره در این کشور تبدیل شده است.

عزل آقای کومی در ماه مه ۲۰۱۷ در واقع راه را برای انتخاب رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیق بر سر پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فراهم کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیق «اف بی آی» درباره احتمال گام برداشتن ترامپ در راستای منافع روسیه

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد