نخست وزیر بریتانیا توافق برکسیت را در مجلس عوام به رای می‌گذارد

ترزا می نخست وزیر بریتانیا
ترزا می نخست وزیر بریتانیا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، روز دوشنبه گفت قصد دارد رای‌گیری پارلمانی بر سر خروج از اتحادیه اروپا را که یک‌بار به تاخیر انداخته است، پس از تعطیلات کریسمس و در هفته سوم ماه ژانویه برگزار خواهد کرد.

آگهی

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، روز دوشنبه گفت قصد دارد رای‌گیری پارلمانی بر سر توافق خروج از اتحادیه اروپا را که یک‌بار به تاخیر انداخته است، پس از تعطیلات کریسمس برگزار کند.

نخست‌وزیر بریتانیا که در مجلس عوام این کشور حضور یافته بود گفت: «بسیاری از اعضای این مجلس می‌خواهند که زودتر تصمیم خود را بگیریم. از این جهت قصد داریم که در هفته اول ژانویه مباحثات در مجلس را بر سر برنامه پیشنهادی برکسیت از سر بگیریم و در هفته دوم آن را به رای بگذاریم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هفته گذشته در سایه‌ی وجود مخالفت‌های شدید حزب محافظه‌کار، خانم می تصمیم گرفته بود رای‌گیری بر سر سرنوشت توافق برکسیت پیشنهادی دولتش را در مجلس عقب بیاندازد.

نخست وزیر بریتانیا بعدتر گفته بود که برایش مشخص شده بود لایحه رای نخواهد آورد.

از سوی دیگر جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، در واکنش گفته است اعلام تاریخ جدید برای رای گیری مجدد در سایه تهدید برای اقدام به رای عدم اعتماد صورت گرفته است.

آقای کوربین با اعلام اینکه هیچ دلیل منطقی برای تاخیر وجود ندارد و همین حالا هم یک ماه وقت کشی شده است، گفت: «نخست‌وزیر زیر خطر تقاضا برای رای عدم اعتماد مجبور شده است تا طرحش را دوباره به مجلس بیاورد. ما به او اجازه نخواهیم داد به طور موذیانه‌ای تاخیر ایجاد کند تا یک دوراهی غلط بین توافق سرهم بندی‌شده‌اش و از سوی دیگر نداشتن هرگونه توافق ایجاد کند.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواداران برگزاری همه‌پرسی مجدد برکسیت فعالیت‌های خود را بیشتر می‌کنند

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

بریتانیا برای نخستین بار یک زن نابینا را به عنوان سفیر منصوب کرد