از سرگیری درگیری‌ها در حدیده با وجود اعلام توافق آتش‌بس

از سرگیری درگیری‌ها در حدیده با وجود اعلام توافق آتش‌بس
نگارش از Euronews

برخی رسانه‌های عربی به نقل از مقام‌های حوثی گزارش کردند از زمان پایان مذاکرات سوئد تاکنون هواپیماهای ائتلاف ۱۰۰ موشک به سوی بندر حدیده شلیک کرده اند.

تنها یک روز پس از اعلام برقراری آتش‌بس در بندر حدیده در غرب یمن، درگیری‌ها در این بندر استراتژیک دریای سرخ از سر گرفته شد.

شاهدان محلی می‌گویند صدای ممتد تیراندازی و شلیک توپخانه و ضدهوایی را در این شهر شنیده اند.

همزمان شبکه المیادین، نزدیک به حزب‌الله لبنان به نقل از فرماندهان حوثی گزارش کرد از زمان پایان مذاکرات سوئد تاکنون (کمتر از یک روز گذشته) هواپیماهای ائتلاف ۱۰۰ موشک به سوی بندر حدیده شلیک کرده اند.

روز پنجشنبه و پس از آخرین دور مذاکرات میان شورشیان انصار‌الله و نمایندگان دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مورد حمایت عربستان، سازمان ملل اعلام کرد دو طرف برای برقراری آتش‌بس در حدیده به توافق رسیده اند.

بیشتر بخوانید:

ایران و عربستان سعودی که متحدان اصلی دو طرف جنگ در یمن به شمار می‌روند از توافق آتش‌بس حمایت کردند.

نیروهای تحت حمایت عربستان سعودی با پشتیبانی هواپیماهای ائتلاف حمله به حدیده را از تابستان آغاز کردند. با وجود درگیری‌های شدید در اطراف این بندر، ارتش وفادارا به آقای هادی تاکنون نتوانسته حوثی‌ها را از مرکز شهر و لنگرگاه‌های شهر بیرون کند.

در جریان جنگ داخلی سه ساله‌ یمن بیش از ۱۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده اند. سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به خطر مرگ میلیون‌ها نفر، ازجمله کودکان در اثر گرسنگی، اعلام کرده است که وضعیت این کشور، بغرنج‌ترین بحران انسانی جهان است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط