مرگ کودک ۷ ساله مهاجر در مرز آمریکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرگ کودک ۷ ساله مهاجر در مرز آمریکا
کپی رایت  عکس از رویترز

کودک ۷ ساله گواتمالایی که قصد داشت همراه پدر و مادرش با عبور از مرز مکزیک وارد خاک ایالات متحده شود، پس از بازداشت توسط گشت مرزی آمریکا، بر اثر خستگی و بی‌آبی فوت شد.

یک گروه ۱۶۳ نفری از پناه‌جویان گواتمالایی روز پنجشنبه در مرز ایالت نیومکزیکوی آمریکا توسط گشت مرزی این کشور بازداشت شدند. پلیس این گروه را ساعت ۱۰ صبح به بازداشتگاه منطقه منتقل کردند ولی عصر روز پنج‌شنبه دختری ۶ ساله که همراه پدر و مادرش در جمع پناه‌جویان بازداشتی بود، دچار تشنج شد.

در معاینات اولیه پزشکان اعلام شده که او بر اثر تب بالا دچار تشنج شده است ولی در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که به دلیل این که چند روز تشنه و گرسنه مانده بوده، بر اثر خستگی و بی‌آبی بدنش دچار شوک شده و با وجود تلاش پزشکان این پناه‌جوی خردسال پنج‌شنبه شب فوت شد.

بیشتر بخوانید:نیروهای آمریکایی در مرز مکزیک به سوی پناهجویان گاز اشک‌آور شلیک کردند

مقامات آمریکا اعلام کرده‌اند که توزیع منظم آب و غذا در میان پناهجویان غیرقانونی بازداشتی توزیع می‌شود و احتمالا ضعف دختر خردسال به دلیل شرایط بد تغذیه بوده که طی روزهای پیش از بازداشت متحمل شده است.

با این وجود پدر این کودک اعلام کرده که با تسلیم شکایت رسمی خود به مقامات گواتمالا از آنان خواهد خواست که در مورد شرایط بد نگهداری پناه‌جویان در مرز مکزیک تحقیق کنند.

با وجود هشدار مقام‌های سیاسی و رسانه‌های آمریکا و مکزیک، بسیاری از مردم کشورهای آمریکای جنوبی از جمله ونزوئلا و گواتمالا به دلیل شرایط بد اقتصادی با همکاری قاچاقچیان انسان و با تحمل شرایط سخت کم‌غذایی و بی‌آبی روانه مرز آمریکا می‌شوند تا خود را به ایالت‌های تگزاس، آریزونا و نیومکزیکو برسانند.

بیشتر بخوانید:ترامپ فرمان منع ورود کاروان پناهجویان از مرز جنوبی را امضا کرد

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید