Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس فرانسه عکس متهم حمله استراسبورگ را منتشر کرد

شریف س مهاجم به بازار نوئل استراسبورک
شریف س مهاجم به بازار نوئل استراسبورک Copyright  پلیس فرانسه
Copyright  پلیس فرانسه
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنچه درباره مهاجم این حمله منتشر شده این است که او یک مرد ۲۹ ساله با نام شریف شیخات متولد و ساکن شهر استراسبورگ است. صبح سه شنبه یعنی ساعاتی پیش از حمله، پلیس برای بازداشت او به خانه‌اش رفته است.

آگهی

پلیس فرانسه عکس شریف شیخات، مظنون حمله مرگ‌بار به بازار نوئل شهر استراسبورگ را منتشر کرد.

نیروهای امنیتی، یک روز پس از این حمله هنوز نتوانسته اند شریف را -که در جریان درگیری تیر خورده است- باز داشت کنند.

در پی تیراندازی مرگبار سه‌شنبه شب در استراسبورگ واقع در شمال شرق فرانسه، دولت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. این حمله دست‌کم ۳ کشته و ۱۲ مجروح برجای گذاشت که حال ۶ نفر از زخمی‌ها وخیم است.

کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه از افزایش کنترل مرزها، بویژه مرز آلمان خبر داد. همچنین کنترل ها در بازارهای کریسمس در فرانسه افزایش یافته است.

وی همچنین گفت که گشت‌ نیروهای ارتش را در سراسر فرانسه بعنوان راه حلی مکمل افزایش می دهد. کنترل مرزی با آلمان بخاطر موقعیت مرزی شهر استراسبورگ در صدر توجه پلیس است. احتمال داد می‌شود که مهاجم به آلمان بگریزد.

عکس از رویترز
حضور گسترده نیروهای امنیتی در اطراف کلیسای جامع استراسبورگعکس از رویترز

به گفته وزیر کشور فرانسه، سه‌شنبه شب نیروهای امنیتی و مهاجم دو بار با یکدیگر مواجه شدند و تبادل آتش کردند. با این حال این مرد توانسته است از دست پلیس فرار کند. مهاجم دارای سابقه محکومیت در فرانسه و آلمان بوده است و هم اکنون ۳۵۰ نفر نیروی پلیس برای یافتن او بسیج شده‌اند.

بنا بر اعلام پلیس جنایی آلمان، متهم حمله استراسبورگ در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی به اتهام سرقت بازداشت و زندانی شده بود و در سال ۲۰۱۷ به فرانسه مُسترد شده است.

همچنین رمی هیتس، دادستان عمومی پاریس نیز اعلام کرده که او سابقه ۲۷ بار محکومیت در فرانسه، سوئیس و آلمان را در پرونده خود دارد. به گفته آقای هیتس، بنا بر اعلام شاهدان حادثه، مهاجم در حالی که شعار «الله اکبر» سر می‌داده، حمله مرگبار خود را انجام داده است.

بر این اساس، احتمال عضویت او در گروه‌های اسلام‌گرای افراطی در زندان افزایش یافته است.

به گفته مقامات فرانسه مهاجم یک مرد ۲۹ ساله با نام شریف.شیخات متولد و ساکن شهر استراسبورگ است. او هنگام حمله یک چاقو و یک سلاح گرم به همراه داشت. فرماندار منطقه گفت که این نام فرد در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داشته است. گفته می شود که وی از ماه اوت به اتهام سرقت و اقدام به قتل تحت تعقیب پلیس بود.

عکس از رویترز
نیروهای ویژه فرانسه بر روی پل اروپا در مرز این کشور با آلمانعکس از رویترز

همچنین صبح سه شنبه یعنی ساعاتی پیش از حمله، پلیس برای یافتن او به خانه‌اش رفته و آنجا را بازرسی کرده بود. شبکه «فرانس انفو» گفت که پلیس صبح سه شنبه و در جریان جستجوی خانه‌ وی، تعدادی نارنجک پیدا کرده است.

فرماندار منطقه برگزاری راهپیمایی اعتراضی که قرار بود از سوی جلیقه زردها روز چهارشنبه در استراسبورگ برگزار شود را ممنوع اعلام کرد تا نیروهای پلیس بتوانند بطور کامل برای یافتن این مرد بسیج شوند.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز ساعاتی پس از حمله اعلام کرد که یک کمیته مشترک بحران با چندین وزارتخانه تشکیل داده تا وزرا و سازمان‌های امنیتی مرتبط بتوانند مدیریت بهتری داشته باشند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیم ساعت بعد از نیمه شب با این کمیته دیدار کرد. همچنین شب گذشته وزیر کشور و دادستان پاریس به استراسبورگ رفتند تا از نزدیک وضعیت را دنبال کنند.

بازار مشهور کریسمس استراسبورگ از جمله مهمترین بازارهای کریسمس در اروپاست که در سال ۲۰۰۰ نیز مورد حمله قرار گرفته بود. فرانسه از زمان حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ که ۲۴۶ کشته برجای گذاشت با خطر حملات تروریستی مواجه است. از آن زمان تا کنون گشت‌های منظم پلیس و نیروهای نظامی در شهرهای فرانسه برقرار است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فرانسه مظنون حمله به بازار کریسمس استراسبورگ را به ضرب گلوله کشت

درخواست دولتمردان فرانسه از جلیقه زردها: اعتراضات را تمام کنید

حمله با سلاح سرد در ایستگاه متروی پاریس؛ مظنون گواهینامه ایتالیایی به همراه داشت