Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتقاد اردوغان از «خشونت» پلیس فرانسه علیه جلیقه زردها

رئیس جمهوری ترکیه
رئیس جمهوری ترکیه Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رجب طیب اردوغان بر مخالفت کشورش با «صحنه های اغتشاش» که تظاهرکنندگان پدید آورده اند تاکید کرد. با این حال وی بر مخالفت کشورش با «خشونت نامتناسب» پلیس در برابر معترضان نیز اصرار ورزید.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه ضمن انتقاد از «خشونت نامتناسب» مقامات فرانسه در برابر جلیقه زردها گفت که کشورش با «نگرانی» وضعیت در این کشور اروپایی را دنبال می کند.

رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت: «ناآرامی در خیابان‌های چند کشور اروپایی از جمله پاریس حکمفرما شده است. تصویر خودروهای آتش گرفته و مغازه های تخریب شده و واکنش بسیار خشن پلیس علیه تظاهرکنندگان تلویزیون ها و روزنامه‌ها را فرا گرفته است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آقای اردوغان بر مخالفت کشورش با «صحنه های اغتشاش» که «تظاهرکنندگان پدید آورده‌اند» تاکید کرد. با این حال وی بر مخالفت کشورش با «خشونت نامتناسب» پلیس در برابر معترضان نیز اصرار ورزید.

صدها تظاهرکننده جلیقه زرد روز شنبه در آغاز چهارمین هفته از اعتراض به سیاستهای دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس تظاهرات کردند. بنا به اعلام مقامات فرانسه نزدیک به هزار نفر بازداشت شده اند که از این تعداد بیش از ۷۲۰ نفر به بازداشتگاه منتقل شده اند.

جنبش جلیقه زردها که وارد چهارمین هفته خود می شود در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت شکل گرفت. هر چند دولت فرانسه از افزایش مالیات بر سوخت صرف نظر کرده است اما جلیقه زردها همچنان به تظاهرات خود ادامه می دهند. آنها خواسته های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مختلفی دارند.

تظاهرات فرانسه در رسانه های ترکیه به شکل گسترده ای پوشش داده شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌های جهانی به تظاهرات جلیقه‌زردها؛ از ترامپ تا آملی‌ لاریجانی

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد