Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

درخواست اسرائيل از لبنان و سازمان ملل: خودتان تونل‌ها را تخریب کنید

درخواست اسرائيل از لبنان و سازمان ملل: خودتان تونل‌ها را تخریب کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائيل از لبنان و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل خواسته است، راسان تونل‌هایی که به ادعای اسرائيل در درون خاک لبنان و نزدیکی مرز با اسرائيل وجود دارد و از سوی حزب‌الله ایجاد شده است را تخریب کنند.

آگهی

اسرائيل از ارتش لبنان و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل خواست تونل‌هایی که در مرز لبنان حفر شده است را تخریب کنند.

تل آویو می‌گوید این تونل‌ها که از سوی حزب‌الله حفر شده است، باید از سوی نیروهای لبنانی خراب شوند.

پیشتر فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان تایید کرده بود که در نزدیکی خط آبی مناطق مرزی لبنان و اسرائيل تونل‌هایی وجود دارد.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شده است اعلام کردند: «در این زمینه با طرفین در تماس هستند و برای آنها بسیار حائز اهمیت است که تصویر کلی این ماجرا روشن شود.

اسرائيل که در روزهای اخیر به تخریب این تونل‌ها دست زده است، اعلام کرد که این عملیات را در مرزهای خود متوقف می‌کند اما رسانه‌های اسرائيل به نقل از یک منبع عالیرتبه که نخواسته نامش فاش شود گفته‌اند: «تل‌آویو حتی می‌تواند عملیات خود را در درون مرزهای لبنان هم ادامه دهد.»

این اظهار نظر که به نوعی تهدید به جنگ و ورود نیروهای اسرائيلی به درون مرزهای لبنان به شمار می‌رفت با واکنشی از سوی مقام‌های لبنانی و حزب‌الله مواجه نشد.

بیشتر بخوانید:

در حال حاضر همه طرف‌ها آرام هستند و تحول تازه‌ای در حوزه میدانی رخ نداده است، اما اسرائيل روی منطقه‌ای تمرکز کرده است که در سال ۲۰۰۶ محل جنگ آنها با نیروهای حزب الله لبنان بوده‌است.

ارتش اسرائيل در بیانیه‌ای خطاب به دولت لبنان، ارتش این کشور و همچنین نیروهای سازمان ملل ضمن درخواست از آنها برای تخریب تونل‌هایی که در خاک لبنان قرار دارد، هشدار داده است که لبنان مسئول تمام حوادث مرتبط با این مساله است.

روز چهارشنبه نبیه بری، رئیس مجلس لبنان از جنبش شیعه امل گفت: اسرائیل سندی برای اثبات ادعای خود درباره تونل‌‎ها ارائه نکرده است.

نیروهای موقت سازمان ملل متحد در لبنان وجود تونل های زیرزمینی در مرز لبنان و اسرائیل را مورد تأیید قرار دادند.

استفان کول فرمانده نیروهای موقت سازمان ملل متحد در لبنان همراه گروهی از کارشناسان حافظ صلح از محله «المطله» دیدن کردند که نظامیان اسرائیلی در آنجا تونل زیرزمینی را در نزدیکی «خط آبی» پیدا کرده بودند.

بازدید از منطقه مرزی و انتشار بیانیه صلحبانان پس از آن انجام شد که اسرائیل از کشف تونل‌‌هایی خبر داد و حزب‌الله لبنان را متهم کرد که با کندن این تونل‌ها قصد انجام حملاتی در قلمرو اسرائیل را داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتصاب اولین وزیر کشور زن در لبنان؛ ریا حسن بر مبارزه با آزار زنان تاکید کرد

تهدید شدید نتانیاهو پس از کشف سومین تونل زیرزمینی حزب‌الله

تکرار «تجربه موفق» سوریه در لبنان؛ هزاران شبه‌نظامی نیابتی ایران برای جنگ با اسرائیل آماده‌اند