Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

افزایش ۵۳ درصدی خشونت‌ جنسی در فرانسه

افزایش ۵۳ درصدی خشونت‌ جنسی در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جنبش «من هم همینطور» که برای شکستن سکوت در سال ۲۰۱۷ میلادی به‌راه افتاد، باعث شد که قربانیان خشونت جنسی با آزادی بیان بیشتر در این باره صحبت کنند

آگهی

تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی در فرانسه قربانی خشنونت‌های جنسی بیرون از خانه مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، افزایش داشته است.

طبق تازه‌ترین گزارش «سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت» و «موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی» فرانسه، تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.

دو نهاد مزبور در گزارش سالانه خود که روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۷ درباره قربانیان جرائم و احساس امنیت در جامعه منتشر شد، اعلام کرده‌اند که تعداد قربانیان سوء‌استفاده جنسی از ۱۷۳ هزار نفر در سال ۲۰۱۶ میلادی، به ۲۶۵ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است.

بیشتر بخوانید:‌

کمپین "MeToo" یکساله شد؛ هفتاد درصد زنان قربانی خشونتهای جنسی

**

طبق این تحقیقات «تروریسم» همچنان دغدغه اصلی شهروندان فرانسوی عنوان شده است.

سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت در عین حال می‌گوید با توجه به تغییر پرسش‌ها از جامعه آماری در سال ۲۰۱۷ میلادی، در اعتماد به این آمار و ارقام باید «محتاط» بود.

از سوی دیگر این نهاد تاکید می‌کند که جنبش «من هم همینطور» یا Metoo# که برای شکستن سکوت در سال ۲۰۱۷ میلادی به‌راه افتاد، باعث شد که قربانیان خشونت جنسی با آزادی بیان بیشتری به سوالات سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت در فرانسه پاسخ بدهند.

جرایم دیگر

آمار شکایات از جرائم مختلف متغیر بوده است. آمار مربوط به دزدی منزل و سرقت خودرو ۷۵ درصد افزایش و خشونت‌های فیزیکی ۳۰ درصد کاهش داشته است.

طبق گزارش «سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت» در فرانسه، آمار مربوط به خشونت جنسی بین زوجین و خشونت خانگی در سال ۲۰۱۷ نیز به کمتر از ۱۵ درصد رسیده است.

این نظرسنجی همچنین تایید می‌کند که در سال ۲۰۱۸ میلادی تروریسم همچنان نگرانی اول و در رتبه بعدی بیکاری دغدغه اصلی فرانسوی‌ها به شمار می‌روند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمپین تماس با ۱۶۲ در اعتراض به ترویج خشونت در صداوسیما

پوشش زنان؛ مانع یا عامل خشونت های جنسی علیه آنها؟

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند