Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تاکید دوباره ظریف: برخی از گروه‌ها در ایران از پولشویی سود می‌برند

تاکید دوباره ظریف: برخی از گروه‌ها در ایران از پولشویی سود می‌برند
Copyright Mehr/ Maryam Kamyab
Copyright Mehr/ Maryam Kamyab
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد جواد ظریف بار دیگر تکرار کرد که در ایران پولشویی وجود دارد و برخی گروه‌ها هم از این ماجرا سود می‌برند.

آگهی

محمدجواد ظریف بار دیگر تاکید کرد که گروه‌هایی در ایران از پولشویی حمایت می‌کنند.

وزیر خارجه ایران که روز یکشنبه ۱۱ آذر که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس به کمیسیون امنیت ملی رفته بود، بار دیگر بر وجود پولشویی در ایران تاکید کرد.

آقای ظریف پس از پایان جلسه با اعضای کمیسیون امنیت ملی در جمع خبرنگاران توضیحاتی در خصوص جزئيات این جلسه ارائه داد.

وزیر خارجه ایران با اشاره به گسترده بودن سوالات نمایندگان مجلس اشاره کرد که به تمام آنها از فعالیت وزارت خارجه در حوزه‌های اقتصادی گرفته تا روابط با همسایگان و تعیین سفرا پاسخ داده است.

ظریف همچنین با تاکید دوباره خود بر وجود پولشویی در ایران اظهار داشت: «پولشویی در ایران به مانند همه کشورهای دیگر در جهان وجود دارد. اینکه اعلام کنیم پولشویی وجود دارد به معنای همراهی با آن نیست، مهم این است که با این روند برخوردهای لازم صورت گیرد.»

بیشتر بخوانید:

حمایت روحانی از اظهارات ظریف درباره پولشویی: چرا ما سر مسایل روشن با هم می جنگیم؟

پیام ویدئویی ظریف در واکنش به تحریم‌ها: روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست

وزیر خارجه ایران همچنین با اشاره به حضور گروه‌های مواد مخدر و قاچاق در ایران و منافع آنها اظهار داشت: «وقتی چنین گروه‌های مواد مخدر و فسادی در کشور وجود دارد که فرار مالیاتی هم دارند، طبیعی است که پولشویی هم صورت می‌گیرد.»

آقای ظریف در بخش پایانی صحبت‌های خود در جمع خبرنگاران بار دیگر تکرار کرد که گروه‌هایی در ایران حضور دارند که در این مسیر {پولشویی} منافعی دارند و به دنبال فضاسازی علیه مبارزه با آن هستند.

علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس بعد از پایان این جلسه گفت: «بنا شد که در مورد استیضاح وزیر امور خارجه بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و دو طرف تا دو هفته‌ دیگر بیشتر در این خصوص فکر کنند.»

در عین حال محمد جواد ابطحی یکی از نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح ظریف پس از جلسه امروز به خبرنگاران گفته است که احتمالا این استیضاح منتفی شود. این نماینده مجلس به خبرگزاری مهر گفته است، مجتبی ذوالنور نماینده قم {که یکی از مخالفان جدی ظریف و دولت روحانی است} در پی پس گرفتن امضای نمایندگان برای استیضاح ظریف است.

گفتنی است صحبت‌های محمدجواد ظریف در خصوص پولشویی در ایران و تاکید او بر این موضوع که گروه‌هایی در ایران از موضوع پولشویی منفعت می‌برند باعث شد تا جمعی از نمایندگان مجلس ایران نامه استیضاح او را امضا کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: زیر بار زور نمی‌رویم چون می‌دانیم هیچ قدرتی دائمی نیست

ظریف در واکنش به رد لایحه «سی‌اف‌تی» در شورای نگهبان: از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است