Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لاوروف در دیدار با لودریان: اوکراین باید از تحریک روسیه دست بردارد

لاوروف در دیدار با لودریان: اوکراین باید از تحریک روسیه دست بردارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرگئی لاوروف: «اگر متحدان اروپایی کی‌یف خواستار آنند که از این رخدادها پیش نیاید باید به مقامات اوکراین بگویند که دست از تحریکاتشان بردارند.»

آگهی

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و ژان ایو لودریان همتای فرانسوی‌اش روز سه شنبه و با هدف افزایش همکاری‌های دوجانبه در پاریس دیدار کردند.

وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری بعد از ملاقات دو جانبه گفت که فرانسه یکی از شرکای بین‌المللی کلیدی روسیه است. او همچنین گفت که در ارتباط با همکاری های اقتصادی و همچنین در حوزه های فرهنگی و زیست محیطی، گرایش و دیدگاه‌های مثبتی میان دو طرف وجود دارد.

لاوروف همچنین درباره توقیف سه ناو اوکراینی گفت که به همتای فرانسوی‌اش توضیح داده است که این رخداد به دلیل تحریک‌های کی‌یف علیه روسیه اتفاق افتاده است و اگر متحدان اروپایی کی‌یف خواستار آنند که از این رخدادها پیش نیاید باید به مقامات اوکراین بگویند که دست از تحریکاتشان بردارند.

وزیر خارجه فرانسه نیز در این کنفرانس خبری گفت که اختلافات زیادی میان فرانسه و روسیه به‌ویژه در حوزه‌های امنیتی و اقتصادی وجود دارد. وی همچنین از شرایط در دریای آزوف (بین اوکراین و روسیه در شمال دریای سیاه که تنش اخیر میان روسیه و اوکراین در آنجا اتفاق افتاده است) و شرایط ادلب سوریه به‌عنوان دو موضوع مورد اختلاف میان دو طرف نام برد.

وزیر خارجه فرانسه همچنین گفت که از روسیه خواسته است که ناوها و ملوان‌های اوکراینی را آزاد کند.

دیدار روز سه شنبه میان دو طرف در چارچوب گفتگوهایی موسوم به «تریانون» انجام می شود، ابتکاری که در ماه مه ۲۰۱۷ توسط امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و ولادیمیر ‍پوتین رئیس جمهوی روسیه صورت گرفت که هدفش بهبود روابط میان دو طرف در زمینه‌های مختلف عنوان شده بود.

لاوروف در این کنفرانس خبری درباره سوریه گفت: «روسیه و چند کشور دیگر فرایند مذاکرات آستانه را تضمین کرده‌اند و ما این مذاکرات را با ایجاد یک کمیته قانون اساسی ملی مرتبط با دولت سوریه، به اتمام خواهیم رساند.»

وزیر خارجه روسیه درباره تنش‌ها با اوکراین گفت که روسیه بسیار نگران دخالت‌ها و نقش حقوق اقلیت‌ها در اوکراین است. وی افزود که روسیه بسیار امیدوار است که اتحادیه اروپا بتواند باعث شود اوکراین حقوق اولیه اقلیت ها را رعایت کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: تنش دریایی سناریوی رهبر اوکراین برای کسب محبوبیت است