Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چهار عامل اصلی رضایتمندی در زندگی کدامند؟

چهار عامل اصلی رضایتمندی در زندگی کدامند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این نظرسنجی از شرکت کنند‌ه‌گان خواسته شد به ۳۰ عامل مهم و همینطور میزان رضایتمندی کلی از زندگیشان از صفر تا ۱۰ نمره دهند. در این نظرسنجی میزان رضایت کلی از زندگی ۶.۷ از ۱۰ اعلام شد.

آگهی

کشف اینکه چه عواملی سبب افزایش رضایت افراد می‌شود و به زندگی آنها معنا می‌بخشد کار ساده‌ای نیست. با این حال تحقیقات نشان می‌دهد سلامتی، شغل، همسر/شریک زندگی و شبکه دوستان چهار عامل اصلی رضایتمندی افراد در زندگی است.

مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Center) که یک اندیشکده آمریکایی در رابطه با مطالعه مسائل اجتماعی، باورهای عمومی و جمعیت‌شناسی است، این مطالعات را درسال ۲۰۱۷ بر روی نزدیک به ۴۵۰۰ بزرگسال آمریکایی صرف نظر از سن، درآمد، مذهب و دیگر عوامل جمعیت شناختی انجام داده است.

در این نظرسنجی از شرکت کنند‌گان خواسته شد به ۳۰ عامل مهم و همینطور میزان رضایتمندی کلی از زندگیشان از صفر تا ۱۰ نمره دهند. در این نظرسنجی میزان رضایت کلی از زندگی ۶.۷ از ۱۰ اعلام شد.

همچنین عواملی چون سلامتی (۷.۳)، شغل (۷.۲)، همسر/شریک زندگی (۷.۱) و شبکه دوستان (۷.۱) بالاترین نمرات را دراین‌باره کسب کردند. در مجموع و به طور میانگین افرادی که از این چهار مورد رضایت بیشتری داشتند نمره ۸.۴ و کسانی که از هیچکدام از این موارد رضایت نداشتند نمره ۶.۳ را برای میزان رضایت از زندگی انتخاب کردند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

سلامتی

بسیاری از شرکت کنندگان اعلام کردند که سلامت خود و اطرافیانشان یکی از عوامل موثر در میزان رضایتمندی آنها از زندگی است. همچنین برخی افزودند از اینکه مراقبت‌های پزشکی خوبی دریافت می‌کنند و سلامت آنها تحت کنترل است، خوشحال هستند.

همسر یا شریک زندگی

داشتن همسر یا شریک زندگی مناسب دومین عامل موثر در میزان رضایتمندی این افراد بود. یک نفر از هر پنج آمریکایی زندگی عاشقانه را عامل مهمی در شکل‌گیری احساسات و در نتیجه رضایت از زندگی عنوان کرده است.

شغل

شغل مناسب یکی از مهمترین مسائل در زندگی آمریکایی‌هاست. یک سوم از کسانی که در این نظرسنجی شرکت داشتند شغل را مهمترین عامل رضایتمندی از زندگی عنوان کردند و گفتند داشتن شغل مناسب و درآمد کافی به زندگی آنها معنا می‌بخشد. آنها همچنین می‌گویند از اینکه در اجتماع مفید هستند و همچنین درآمدی دارند که با آن زندگی خود و خانواده‌شان را تامین کنند خشنودند.

شبکه دوستان

یک نفر از هر پنج شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که دوستانشان به زندگی آنها معنی می‌بخشند. آنها از اینکه می‌توانند زمان خود را با افرادی که دوستشان دارند، سپری کنند احساس شادمانی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت یک زن ۸۸ ساله از سرویس سلامت ملی بریتانیا به دلیل «تبعیض شغلی»

شهرهای مورد علاقه میلیونرهای جوان

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟