جودوی جایزه بزرگ هلند؛ مدال‌های طلا بین پنج کشور تقسیم شد

جودوی جایزه بزرگ هلند؛ مدال‌های طلا بین پنج کشور تقسیم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اولین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ لاهه هلند در سال ۲۰۱۸ با کسب پنج مدال طلا توسط جودوکاران پنج کشور جهان به پایان رسید.

آگهی

اولین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ لاهه هلند در سال ۲۰۱۸ با کسب پنج مدال طلا توسط جودوکاران پنج کشور جهان به پایان رسید.

جودکار برتر مرد در روز اول مسابقات، «واژا مارگولاشویلی» از گرجستان بود. نمایش پرتحرک او در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم ناظران را تحت تاثیر خود قرار داد. به ویژه ضربه پای او به حریف اهل مولداوی، دنیس ویرو تحسین برانگیز بود.

حریف او در فینال، «باروش شمایلوف»، جودوکار شماره پنج جهان از اسرائیل بود. این اولین رویارویی این دو جودوکار صاحب نام جهان بود. پس از یک مبارزه نزدیک و نفس‌گیر، این مارگولاشویلی بود که سومین مدال طلای جهانی خود را کسب کرد.

او در خصوص مسابقه فینالش گفت:«این اولین مسابقه من با شمایلوف بود، او حریف قدری است و من خیلی خوشحالم که توانستم بر او غلبه کنم. رویای بعدی من پیروزی در گرنداسلم اوزاکاست. هر چند تحقق آن خیلی دشوار است. شما وقتی در ژاپن مبارزه می‌کنید، مطمئن هستید که چهار سامورایی آماده شکست دادن شما هستند.»

**بیشتر بخوانید:
**

«ترومی اوتسوجی» جودوکار برتر زن در روز اول مسابقات بود. این جودوکار ژاپنی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم تا روز پیش از مسابقات، دارای رتبه جهانی ۱۶۳ بود ولی در روز مسابقات نشان داد که این رتبه‌ها تنها یک عدد هستند و برای او هیچ غیرممکنی وجود ندارد.

در مسابقه فینال او در برابر «لو تونگ‌جون» از چین قرار گرفت. حملات خطرناک او خیلی زود حریف را به دردسر انداخت. همچنین او موفق شد حملات حریفش را به خوبی کنترل کند. بدین ترتیب او مدال طلا را در شرایطی که کاملا احساساتی شده بود، به گردن آویخت.

اوتسوجی در مورد این مسابقات گفت:«سخت‌ترین مسابقه من در برابر گنتو از فرانسه بود. مبارزه‌ای طولانی بود ولی من برای کسب مدال طلا نیاز داشتم تا تمام توانم را به کار بگیرم.»

در این روز همچنین «آمارتوشوین داشداوا» جودوکار کهنه‌کار مغولستانی، موفق شد تا مدال طلای دیگری را به جمع ۲۱ مدال جهانی خود اضافه کند.

«شارلین ونس نیک»، جودوکار بلژیکی نیز نمایش برجسته‌ای از مهارت‌های خود ارائه کرد و در پایان صاحب مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم شد. این نهمین مدال جهانی او به شمار می‌رود.

«مارینا چرنیاک» از اوکراین هم با غلبه بر ژیانگ یائو از چین دومین عنوان برتر خود را در وزن ۴۸ کیلوگرم کسب کرد.

زیباترین ضربه روز هم توسط «مارگریت برگسترا»، جودوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم به نمایش گذاشته شد. اجرای فن اوچی ماتای او در مسابقه افتتاحیه، تماشاگران را به وجد آورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ جیب پرمدال ژاپنی ها در نخستین روز از گرند اسلم اوساکا

جودو؛ کرپالک طلای سنگین وزن گرند پری کانکون را در جیب گذاشت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید