Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«برتری نظامی آمریکا تضعیف شده و توان پیروزی در جنگ‌های احتمالی آینده را ندارد»

«برتری نظامی آمریکا تضعیف شده و توان پیروزی در جنگ‌های احتمالی آینده را ندارد»
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از NBC
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش «کمیسیون استراتژی دفاع ملی» نتیجه‌گیری می‌کند که ایالات متحده به دلیل کاهش برتری نظامی تاریخی خود دچار بحران امنیت ملی شده و وزارت دفاع این کشور نه به لحاظ مالی و نه از جنبه استراتژیک توان پیروزی در جنگ‌های چند جانبه را نخواهد داشت.

آگهی

یک سازمان مشورتی کنگره آمریکا در امور نظامی و استراتژیک در گزارشی نسبت به «بحران امنیت ملی» و ضعف نظامی این کشور هشدار داده و می‌گوید که ایالات متحده در جنگ‌های آینده توان مواجهه با بیش از یک کشور را ندارد و ممکن است که در رودررویی با هر کدام از کشورهای چین و روسیه بازنده جنگ باشد.

گزارش «کمیسیون استراتژی دفاع ملی» نتیجه‌گیری می‌کند که ایالات متحده به دلیل کاهش برتری نظامی تاریخی خود دچار بحران امنیت ملی شده و وزارت دفاع این کشور نه به لحاظ مالی و نه از جنبه استراتژیک توان پیروزی در جنگ‌های چند جانبه را نخواهد داشت.

این کمیسیون یک آژانس مستقل مشورتی است که اعضای هیات مدیره آن توسط کمیته سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تعیین می‌شود. در گزارش این کمیسیون آمده است: «برتری نظامی آمریکا دیگر قابل اطمینان نیست و پیامدهای آن برای منافع آمریکا و امنیت آمریکا بسیار شدید خواهد بود.»

کمیسیون استراتژی دفاع ملی می‌افزاید: «ارتش آمریکا در درگیری‌های آینده می‌تواند تلفات غیرقابل قبول و زیادی را متحمل شود و بسیاری از منابع و دارایی‌های مهم را در جنگ از دست بدهد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
نیروهای ارتش ایالات متحده در مانور نظامی ناتو در نروژرویترز

اریک ادلمن، معاون وزارت دفاع آمریکا در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و گری رافهد، رئیس سابق عملیات دریایی دولت‌های بوش و اوباما دو تن از روسای این کمیسیون قرار است در ماه جاری میلادی در کمیته نیروهای مسلح سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده شهادت دهند.

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا با استقبال از این گزارش آن را زنگ خطری هوشیار کننده خوانده است. جانی مایکل، سخنگوی این وزارتخانه گفته است که این گزارش یک یادآوری جدی برای جلب توجه‌ها نسبت به این مشکل و همچنین دعوتی به انجام اقدامات لازم است.

اریک ادلمن یکی از روسای کمیسیون استراتژی دفاع ملی روز چهارشنبه ۱۴ نوامبر طی یادداشتی برای اندیشکده شورای آتلانتیک اظهار داشت: «هر دو کشور چین و روسیه به دنبال سلطه منطقه‌ای، در دست گرفتن قدرت جهانی و افزایش قدرت نظامی خود با هدف خنثی کردن برتری توان نظامی آمریکا هستند.»

وی در این یادداشت با انتقاد از کاهش بودجه نظامی و تاثیر آن بر نوسازی و آمادگی ارتش آمریکا می‌گوید: «از سوی دیگر ایالات متحده به دلیل اختلافات سیاسی و تصمیم‌گیری های مبنی بر آن توسط دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، باعث ضعف توان دفاعی خود شده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
ناو هواپیمابر روناد ریگان در دریای فیلیپینرویترز

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته از وزارت دفاع این کشور خواست تا ۱۶ میلیارد دلار از بودجه نظامی ۷۱۶ میلیارد دلاری این وزارتخانه را کاهش دهد.

کمیسیون استراتژی دفاع ملی در گزارش خود می‌گوید: «به دلیل تمرکز آمریکا در سال های اخیر بر مبارزه با تروریسم و عملیات‌های ضد شورش و همچنین تمرکز دشمنان ما در پیدا کردن راه‌های مختلف شکست دادن نیروهای آمریکا، ارتش این کشور برتری خود در زمینه‌های مبارزات کلیدی مانند قدرت طرح ریزی نظامی، توان موشکی و دفاع هوایی عملیات‌های سایبری و فضایی و همچنین عملیات های سطح آب و ضد زیردریایی و جنگ الکترونیک را از دست داده است.»

این گزارش می‌افزاید: «بسیاری از مهارت‌های لازم ما برای برنامه ریزی جهت مواجهه نظامی با رقبای متخاصم قدرتمندی نظیر چین و روسیه دچار ضعف شده اند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
هواپیماها و ادوات نظامی ارتش آمریکا در موزه ارتش در ویتنامرویترز

کمیسیون استراتژی دفاع ملی، گزارش خود را با یک هشدار به پایان رسانده است: «هزینه‌های عدم موفقیت آمریکا در مواجهه با بحران دفاع و امنیت ملی نه با مفاهیمی مانند «ثبات بین المللی» و «نظم جهانی»بلکه با جان، امنیت و تاثیر بر زندگی و سعادت مردم آمریکا سنجیده می‌شود. اگر ایالات متحده اجازه دهد تا منافع و امنیت ملی به خاطر عدم تمایل و یا ناتوانی در انتخاب و همچنین تامین سرمایه به خطر بیفتد با یک تراژدی روبرو خواهیم شد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژنرال میلی فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا شد

گام عملی اروپا برای دفاع مشترک؛ نسل جدید تانک و جت‌های جنگنده در راه است

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است