ویدئو؛ حمله راکتی حماس به اتوبوس نظامیان اسرائیلی

 ویدیوی حمله راکتی حماس به اتوبوس نظامیان اسرائیلی
ویدیوی حمله راکتی حماس به اتوبوس نظامیان اسرائیلی
نگارش از Euronews

شدت گرفتن درگیری ها میان طرفین که طی بیست و چهار ساعت کذشته ۴ کشته (سه فلسطینی و یک غیر نظامی اسرائیلی) برجای گذاشته بر میزان نگرانی ها در خصوص تخریب تلاش های سازمان ملل متحد، مصر و قطر برای برقراری آتش بسی بلند مدت در منطقه از طریق گفتگو و مذاکره افزوده است.

حماس با انتشار ویدیویی لحظه هدف قرار گرفتن یک اتوبوس حامل نظامیان اسرائیلی را در جریان حملات موشکی شامگاه دوشنبه به تصویر کشید.

برغم آنکه در تصویر ویدیویی منهدم شدن کامل اتوبوس به خوبی دیده می شود ارتش اسرائیل اعلام کرده است که در جریان این حمله تنها یک سرباز زخمی شده است.

صحت و درستی جزئیات اعلام شده در این ویدیو توسط هیئت تحریریه خبرگزاری رویترز مورد تایید قرار گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حماس روز دوشنبه در پاسخ به حمله زمینی یک گروه کماندویی از نیروهای ویژه ارتش اسرائیل به نوار غزه اقدام به شلیک بیش از ۳۰۰ راکت به مناطق جنوبی خاک اسرائیل کرد که رسانه ها آنرا شدیدترین حمله راکتی به خاک اسرائیل پس از جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ توصیف کرده اند.

پس از این حملات که به ادعای برخی منابع توسط راکت های ساخت روسیه انجام شده نیروی هوایی ارتش اسرائیل دست به کار شد و با حملات هوایی پردامنه بخش هایی از مناطق تحت کنترل فلسطینان در نوار غزه از جمله ساختمان تلویزیون حماس را هدف قرار گرفت.

شدت گرفتن درگیری ها میان طرفین که طی بیست و چهار ساعت کذشته ۷ کشته (شش فلسطینی و یک غیر نظامی اسرائیلی) برجای گذاشته بر میزان نگرانی ها در خصوص تخریب تلاش های سازمان ملل متحد، مصر و قطر برای برقراری آتش بسی بلند مدت در منطقه از طریق گفتگو و مذاکره افزوده است.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط