بوریس جانسون: مذاکرات برکسیت بریتانیا را تبدیل به مستعمره اروپا می‌کند

بوریس جانسون: مذاکرات برکسیت بریتانیا را تبدیل به مستعمره اروپا می‌کند
Copyright 
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوریس جانسون، شهردار پیشین لندن و وزیر خارجه پیشین دولت ترزا می معتقد است بریتانیا در مذاکرات فعلی برکسیت منفعتی ندارد و در پایان تحت سلطه اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

آگهی

بوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین دولت ترزا می می گوید مذاکرات برکسیت بین دولت محافظه کار بریتانیا و اتحادیه اروپا نهایتا جزیره را به «مستعمره اروپا» تبدیل خواهد کرد. وی در توییتر خود نوشت: « نمی توانید کسی را فریب بدهید و واقعیت را مخفی کنید.»

شهردار پیشین لندن و یکی از اصلی‌ترین عوامل پیروزی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می گوید: «مسلما در پایان مذاکرات به یک توافق دست خواهیم یافت، اما این توافق همچنان بریتانیا را تحت سلطه اتحادیه اروپا نگاه خواهد داشت چرا که بریتانیا در بازار مشترک اروپایی می ماند و بازارهای بریتانیا ناگزیر از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت خواهند بود.»

بوریس جانسون که بدلیل حمایتش از برکسیت سخت از دولت ترزا می استعفا داد نوشت: «مردمی که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند نمی خواهند برده و مستعمره اتحادیه اروپا باقی بمانند. باید حرف این مردم را شنید.»

بوریس جانسون در زمره محافظه کاران بریتانیایی است که اختلاف اصولی بر سر مذاکرات برکسیت با نخست وزیر دارد. اختلافات عمده بر سر چگونگی نحوه جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا مهم ترین مانع دولت ترزا می در عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا برای نهایی شدن برکسیت است.

همه پرسی برکسیت در ۲۹ ماه مارس سال ۲۰۱۶ برگزار شد و ۵۱ درصد از شهروندان جزیره رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند. در همین راستا بریتانیا ناگزیر است تا ماه مارس سال ۲۰۱۹، یعنی کمتر از شش ماه دیگر از اتحادیه اروپا برای همیشه خارج شود. این در حالی است که همچنان مذاکرات برکسیت به نتیجه نرسیده است. مهم ترین مانع پیشرفت مذاکرات، مرز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی به عنوان بخشی از خاک بریتانیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

وزیر دفاع بریتانیا: حرف‌های تازه نتانیاهو ناامید کننده است