Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دزدی بنزین و گازوئیل در فرانسه به ده هزار مورد رسید

دزدی بنزین و گازوئیل در فرانسه به ده هزار مورد رسید
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنها با خریدن این ریموت به جایگاه رفته و چهار صفر را به عنوان رمز درخواستی چهار رقمی وارد می‌کنند، رمزی که در اغلب موارد کار می‌کند.

آگهی

همزمان با افزایش کم‌سابقه قیمت سوخت خودرو در فرانسه، شمار دزدی بنزین و گازوئیل در این کشور به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافت.

روزنامه محلی لوپاریزین فرانسه با انتشار گزارشی در این مورد نوشت از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون در فرانسه دست کم ۱۰ هزار مورد دزدی سوخت خودرو گزارش شده است. بیشترین موارد دزدی سوخت نه از باک خودروهای سواری شخصی، بلکه از خودروهای سنگین، ماشین‌آلات کشاورزی و راه‌سازی و نیز خود جایگاه‌های سوخت‌رسانی بوده است.

این در حالی است که مقادیر سوخت به سرقت رفته نیز در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته و برای نمونه یک شبکه از تبهکاران تنها در شهرستان اوآز در شمال پاریس، توانسته است با دستبرد به ۸ پمپ بنزین، ۱۶ هزار لیتر سوخت بدزدد.

مأموران ژاندارمری اوآز چندی پیش مردی را دستگیر کردند که شب‌هنگام بدون وارد کردن کارت بانکی مشغول دزدیدن بنزین از یک جایگاه سوخت بود. این فرد به هفت ماه زندان قطعی محکوم شده، اما روزنامه لوپاریزین به نقل از فرمانده ژاندارمری اوآز می‌نویسد که این شبکه دزدی سوخت هنوز به طور کامل متلاشی نشده است.

روش دزدی از جایگاه

دزدان بنزین و گازوئیل معمولا با استفاده از خلوتی جایگاه‌های سوخت‌رسانی در شب با کامیون‌های کوچک به این مکان‌ها مراجعه می‌کنند. آنها با استفاده از یک دستگاه ریموت کنترل کوچک رمز پمپ را وارد کرده و قفل آن را باز می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دستگاه کنترلی که دزدان از آن برای باز کردن نازل پمپ استفاده می‌کنند، در واقع یک ریموت کوچک است که در اینترنت قابل دسترسی و سفارش دادن است. آنها با خریدن این ریموت به جایگاه رفته و چهار صفر را به عنوان رمز درخواستی چهار رقمی وارد می‌کنند، رمزی که در اغلب موارد کار می‌کند.

یک فرمانده پلیس به روزنامه لوپاریزین گفته است که تا کنون مالکان جایگاه سوخت از سر تنبلی یا هر عامل دیگری، رمز پیچیده‌ای به ریموت کنترل پمپ نمی‌داده‌اند و تنها با داده رمز چهار صفر کار خود را راحت می‌کرده‌اند. اما اکنون پلیس از آنها خواسته است که رمز پیچیده‌تری برای دستگاه خود بگذارند تا دزدان نتوانند آن را باز کنند.

به گفته پلیس، دزدان پس از گشودن قفل پمپ جایگاه، بنزین یا گازوئیل را درون تانکرهای ۲ هزار لیتری ریخته و آن را در اطراف پاریس به فروش می‌رسانند.

قیمت بنزین و گازوئیل در فرانسه از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون به طور میانگین هفته‌ای یک و نیم سنت افزایش داشته است.

بهای سوخت فسیلی بعد از کاهشی قابل ملاحظه در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، در سال ۲۰۱۸ دوباره روند صعودی شدید به خود گرفت و پیش‌بینی می‌شود که این روند صعودی در فرانسه و در سایر کشورهای اروپا در سال‌های آینده ادامه داشته باشد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از سال ۲۰۴۰ در فرانسه خودروی بنزینی و گازوئیلی فروخته نمی شود

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس