Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

درخواست مساجد هلند از توئیتر برای مسدود کردن حساب کاربری سیاستمدار راست افراطی

درخواست مساجد هلند از توئیتر برای مسدود کردن حساب کاربری سیاستمدار راست افراطی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فدراسیونی متشکل از ۱۴۴ مسجد از توئیتر خواسته است تا حساب کاربری گرت ویلدرز، نماینده راست افراطی هلند را مسدود کند. صحبت‌های جنجالی وی درباره پیامبر اسلام همواره مورد خشم جامعه مسلمان بوده است.

آگهی

یک فدراسیون که بیش از صد مسجد را در هلند نمایندگی می‌کند، از توئیتر خواسته است حساب کاربری خیرت ویلدرز، نماینده پوپولیست و ضداسلام مجلس هلند را مسدود کند.

این درخواست به صورت رسمی از سوی فدراسیون فرهنگی اسلامی ترکیه (TICF) مطرح شده و این گروه اعلام کرده‌اند که اگر توئیتر به درخواستشان عمل نکند آنها به صورت قانونی این مساله را پیگیری خواهند کرد.

آقای ویلدرز رهبر حزب راست افراطی آزادی (PVV) است و اظهارات او درباره مهاجران و مسلمانان همواره جنجال آفرین بوده است.

فدراسیون فرهنگی اسلامی ترکیه که مجموعه‌ای از ۱۴۴ مسجد را در هلند نمایندگی می‌کند بر این باور است که توئیت‌های این نماینده پارلمان از مصادیق «نفرت پراکنی» و برخلاف قوانین شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر است.

ایدر کوزه، وکیل این فدراسیون به خبرنگاران گفت: «توئیتر برای ویلدرز محفلی را فراهم می‌کند که سخنان نفرت انگیز خود را در سراسر جهان بگستراند. این بدان معناست که نه تنها ویلدرز بلکه توئیتر هم می‌تواند تنبیه شود.»

توهین به افراد حقیقی و حقوقی در هلند مجاز نیست اما توهین به مقدسات و کفرگویی در این کشور عمل مجرمانه محسوب نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:توهین به مقدسات در ایران و جهان

ویلدرز در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷، پیامبر مسلمانان را «بچه‌باز، قاتل، جنایتکار، تروریست و دیوانه» نامید. وی همچنین تلاش کرد یک مسابقه کارتونی سیاستمدار همچنین تلاش کرد تا رقابت کارتونی برای وصف پیامبر اسلام برگزار کند که به دلیل اعتراض مسلمانان در سراسر جهان آن را لغو کرد.

بیشتر بخوانید:

در نامه‌ ارسالی این گروه به توئیتر آمده است که آنان به دلیل علت انتشار سخنان، پیام‌ها و تصاویری که بیانگر رفتارهای نفرت پراکن است از این شبکه می‎خواهند که حساب وی را برای همیشه مسدود کنند.

آنان در ادامه اعلام کردند که اگر این شبکه اجتماعی ظرف مدت سه هفته به درخواست آنان پاسخ ندهد با بردن شکایت به دادگاه به صورت قانونی اقدام خواهند کرد.

ویلدرز روز دوشنبه با انتشار تصاویری از خود در توئیتر به زبان‌های عربی، ترکی، انگلیسی و هلندی اعلام کرد که این قبیل اقدامات باعث سکوت وی نخواهند شد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نفر به اتهام تلاش برای حمله به سیاستمدار اسلام‌ستیز در هلند دستگیر شد

هلند به ۳۰۰ تفنگدار زبده نیروی دریایی اوکراین مخفیانه آموزش داد

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود