توقف پخش تبلیغ انتخاباتی «نژادپرستانه» ترامپ درباره مهاجرین

توقف پخش تبلیغ انتخاباتی «نژادپرستانه» ترامپ درباره مهاجرین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی این تصمیم شبکه‌‌های ان‌بی‌سی و حتی فاکس‌نیوز که حامی ترامپ است پخش این فیلم تبلیغاتی را متوقف کرده‌ند. فیسبوک نیز سیاست مشابهی اتخاذ کرد.

آگهی

یک ویدئوی تبلیغاتی ساخته شده از سوی کارزار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده برای انتخابات میان دوره‌ای این کشور که مهاجران را تبهکار معرفی می‌کند از سوی بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا به دلیل «نژادپرستانه» بودن متوقف شده است.

این شبکه سی‌ان‌ان بود که از ابتدا با «نژادپرستانه» توصیف کردن این تبلیغ انتخاباتی از پخش آن خودداری کرد. در پی این تصمیم شبکه‌‌های ان‌بی‌سی و حتی فاکس‌نیوز که حامی ترامپ است پخش این فیلم تبلیغاتی را متوقف کرده‌ند. فیسبوک نیز سیاست مشابهی اتخاذ کرد.

پیام این تبلیغ انتخاباتی با نشان دادن کاروان مهاجرانی که از آمریکای جنوبی به سوی ایالات متحده آمریکا حرکت کرده‌اند این است که مهاجران تهدیدی برای کشور هستند و باعث افزایش خشونت و کشتن پلیس‌ها می‌شوند.

در این تبلیغ مردی لاتین تبار نشان داده می شود که اتهامش کشتن پلیس‌های آمریکایی است و فیلم تاکید می کند که وی در زمان دموکرات‌ها وارد آمریکا شد. بررسی نیویورک تایمز نشان می دهد که این فرد یک بار در زمان دموکرات‌ها و بار دیگر در زمان جمهوری خواهان وارد آمریکا شده و از این منظر دیدگاه دونالد ترامپ را مورد انتقاد قرار داده است.

این تبلیغ که هفته گذشته پخش شد از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در توئیتر منتشر شده است.

رئیس جمهوری آمریکا این تبلیغ انتخاباتی را با این جمله توئیت کرده است: «آنچه دموکرات‌ها بر سر کشور ما آوردند شرم‌آور است. به جمهوری خواهان رای دهید.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات آمریکا؛ ۱۱۵ حساب کاربری در فیسبوک و اینستاگرام مسدود شدند

انتخابات میان دوره‌‌ای ایالات متحده؛ آینده «جنگ تجاری» آمریکا و اروپا چه خواهد شد؟

هشدار اف‌بی‌آی: ایالات متحده در حال آماده شدن برای مقابله با تهدیدهای پیچیده و سریع در انتخابات است