Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمار قربانیان انتخابات پارلمانی افغانستان؛ ۵۶ کشته و ۳۷۹ زخمی

 آمار قربانیان انتخابات پارلمانی افغانستان؛ ۵۶ کشته و ۳۷۹ زخمی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود تمام تهدیدها از ۹ میلیون نفری که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده بودند حدود ۴.۲ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند.

آگهی

به گزارش سازمان ملل متحد در جریان حملات گروه طالبان و شبه‌نظامیان به مشارکت کنندگان در انتخابات پارلمانی افغانستان در ماه گذشته، ۵۶ نفر کشته و ۳۷۹ نفر زخمی شدند.

از سال ۲۰۰۹ که سازمان ملل شروع به آمارگیری درباره قربانیان غیرنظامی در افغانستان کرده است، تعداد قربانیان انتخابات پارلمانی سال جاری از تمام وقایع مشابه بیشتر بوده است.

چند روز پیش از آغاز رای‌گیری در انتخابات پارلمانی افغانستان، طالبان به مردم هشدار داد که در خانه بمانند و در این انتخابات شرکت نکنند. آنها همچنین از کاندیداها خواستند که از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کنند. طالبان همچنین تهدید کرده بود که به حوزه‌های رای‌گیری حمله می‌کند.

با وجود تمام تهدیدها از ۹ میلیون نفری که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده بودند حدود ۴.۲ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند. انتخابات پارلمان افغانستان که با ۳ سال تاخیر برگزار شد آزمونی مهم برای سیاستمداران و نیروهای امنیتی افغانستان به شمار می رود که قرار است در سال ۲۰۲۰ انتخابات ریاست جمهوری را در این کشور برگزار کنند.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ حدود ۲۵۱ نفر در اثر حملات طالبان کشته یا زخمی شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغان‌ها مسئولیت ادامه جنگ را پس از ۱۷ سال بر عهده چه کسی می‌دانند؟

انتخابات افغانستان؛ انفجار انتحاری در کابل دستکم ۱۵ کشته بر جای گذاشت

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد