Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همسر آسیه بی‌بی از دونالد ترامپ، ترزا می و جاستین ترودو درخواست پناهندگی کرد

همسر آسیه بی‌بی از دونالد ترامپ، ترزا می و جاستین ترودو درخواست پناهندگی کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب جماعت اسلامی پاکستان با رد توافق با دولت اعلام کرد تا زمان تعیین تکلیف اعدام آسیه بی‌بی در خیابان می‌ماند.

آگهی

همسر آسیه بی‌بی، زن پاکستانی که هفته گذشته از مجازات اعدام به جرم کفرگویی تبرئه شد، از رهبران ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و کانادا درخواست پناهندگی کرد. 

عاشق مسیح روز یکشنبه در یک پیام ویدیویی گفت: «من از دونالد ترامپ می‌خواهم به ما برای خروج از پاکستان کمک کند. بعد از آن از ترزا می درخواست می‌کنم تا جایی که می‌تواند به ما کمک کند.» وی از جاستین ترودو، نخست وزیر بریتانیا هم همین درخواست را کرده است. 

دادگاه عالی پاکستان هفته گذشته خانم بی‌بی را از اتهام کفرگویی و توهین به پیامبر اسلام تبرئه و حکم اعدام وی را لغو کرد. پرونده وی نزدیک به ۱۰ سال در جریان بود.

آسیه بی‌بی در سال ۲۰۰۹ بر سر خوردن آب از لیوان مشترک با دو همسایه مسلمان درگیر شد. آن‌ها وی را به توهین به اسلام و پیامبر اسلام متهم کردند. مادر ۵ فرزند به این اتهام بازداشت و در سال ۲۰۱۰ به اعدام محکوم شده بود. 

بیشتر بخوانید:

ابراز نگرانی از امنیت جانی آسیه بی‌بی و نزدیکانش در حالی ابعاد جدیدی به خود می‌گیرد که حزب جماعت اسلامی پاکستان با رد توافق میان دولت و حزب تحریک (جنبش) تحریک لبیک برای پایان دادن به تظاهرات و اعتصاب‌ها، اعلام کرد تا زمان تعیین تکلیف اعدام خانم بی‌بی، در خیابان خواهد ماند. 

رویترز
سه دختر آسیه بی‌بیرویترز

از سال ۲۰۱۱ به بعد دست‌کم سه مقام و شخصیت پاکستانی به دلیل صرف مخالفت با قانون مجازات کفرگویی در این کشور به قتل رسیده اند. 

سیف‌الملوک، وکیل آسیه بی‌بی روز شنبه از ترس جان خود از پاکستان گریخت.

یک مقام عالی‌رتبه دولت پاکستان روز یکشنبه اعلام کرد تاکنون ۱۲ نفر به دلیل شرکت در اجتماعات غیرقانونی بازداشت شده و ۵۰۰ نفر دیگر به همین اتهام تحت پیگرد قرار گرفته اند. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات گسترده اسلام‌گرایان در پاکستان؛ «آسیه بی‌بی را دار بزنید»

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد

پاکستانی‌ها برای نشان دادن همبستگی با فلسطینیان در کراچی تظاهرات کردند