مسلمانان هزاران دلار برای قربانیان حمله به کنیسه پیتسبرگ جمع‌آوری کردند

مسلمانان هزاران دلار برای قربانیان حمله به کنیسه پیتسبرگ جمع‌آوری کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو سازمان متعلق به مسلمانان آمریکا با شعار «ما می‌خواهیم به بدی با خوبی پاسخ دهیم» توانسته‌اند تاکنون بیش ۱۰۰ هزار دلار برای کمک به نزدیگان ۱۱ نفر از قرباناین این حمله جمع آوری کنند.

آگهی

مسلمانان آمریکا کارزار جمع‌آوری کمک‌ مالی برای خانواده‌های قربانیان حمله به کنیسه پیتسبرگ آمریکا را راه‌اندازی کردند.

دو سازمان متعلق به مسلمانان آمریکا با این اقدام تاکنون توانسته‌اند بیش از ۱۰۰ هزار دلار برای کمک به نزدیکان ۱۱ نفر از قربانیان این حمله جمع‌آوری کنند.

آنها با شعار «ما می‌خواهیم به بدی با خوبی پاسخ دهیم» این کارزار را راه‌اندازی کرده‌اند.

این دو سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند: «ما می‌خواهیم از طریق این ابتکار، پیامی قدرتمند از همدلی ارسال کنیم.»

مبلغ جمع‌آوری شده برای رفع نیازهای کوتاه مدت خانواده قربانیان و مجروحان این حادثه خرج خواهد شد، مواردی همچون هزینه‌های کفن و دفن یا معالجات.

این دو سازمان مسلمان گفته‌اند که به لطف این کارزار آنها قصد دارند پیامی از اتحاد بین مسلمانان و یهودیان به افکار عمومی ارسال کنند. آنها گفته‌اند که چنین اقداماتی که از روی نفرت صورت گرفته جایی در آمریکا ندارد.

رابرت باورز ۴۶ ساله روز شنبه ۲۷ اکتبر در حالی که مسلح بود وارد کنیسه «درخت زندگی» در پیتسبرگ آمریکا شد و ۱۱ نفر از یهودیانی که در حال نیایش بودند را کشت.

باورز در شبکه های اجتماعی فعال بوده است و در پیام‌های حاوی نفرت نسبت به یهودیان منتشر کرده است. او معتقد بوده است که یهودیان عامل مشکلات و مصائب جامعه آمریکا هستند. رابرت باورز همچنین چندین ساعت قبل از این حمله در حساب کاربری خود یک موسسه یهودی را متهم کرد که در پشت پرده ورود کاروان‌های مهاجران به ایالات متحده آمریکا قرار دارد و نوشته بود: «نمی‌توانم همین طوری بنشینم و ببینم که مردم کشورم سلاخی می‌شوند.»

ترس از پناهجویان و سختگیری علیه آنها در سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نقش پررنگی دارد و بسیاری رسمی شدن گفتمان خارجی هراسی را از جمله دلایل افزایش حملات ناشی از نفرت در آمریکا می‌دانند.

بر همین اساس رهبران جامعه یهودی پیتسبورگ گفته‌اند تا زمانی که دونالد ترامپ ملی‌گرایان سفیدپوست را صریحا محکوم نکند، به این شهر سفر نکند و اگر سفر کند مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح سازمان ملل برای مقابله با حمله به اماکن مذهبی دنیا کلید خورد

استقبال از هالووین به سبک ترامپ

جنجال بر سر یهودستیزی در دانشگاه‌ها؛ رئیس هاروارد با اتهام «سرقت علمی» مجبور به کناره‌گیری شد