دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل؛ شانس بالای راست افراطی برای کسب قدرت سیاسی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل؛ شانس بالای راست افراطی برای کسب قدرت سیاسی

شهروندان برزیل در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل از صبح یکشنبه به پای صندوق‌های رای می‌روند. شانس ژایر بولسونارو، نامزد راست‌گرای افراطی این کشور برای کسب قدرت سیاسی بالا است. 

بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی‌ها، آقای بولسونارو می‌تواند در دور دوم با کسب بیش از ۵۰ درصد آرا به کاخ ریاست جمهوری راه پیدا کند. رقیب وی فرناندو حداد از حزب کارگر با وجود پیشرفت در سه هفته اخیر، از شانس بسیار کمتری برای پیروزی در این انتخابات سرنوشت‌ساز برخوردار است. 

بیشتر بخوانید:

ژایر بولسونارو با وجود گرفتن مواضع تند و تیز علیه زنان، دگرباشان جنسی و اقلیت‌های قومی در برزیل، وعده برخورد قاطع با ناامنی و جرم و جنایت در این کشور را داده است. به‌علاوه این نظامی سابق به شهروندان قول داده است که در صورت به قدرت رسیدن، اجازه حمل سلاح گرم به همه را خواهد داد تا از خود در برابر گروه‌های مسلح تبهکار حمایت کنند. 

محکومیت لولا داسیلوا، رئیس جمهوری پیشین به اتهام فساد مالی و عدم اجازه دادگاه قانون اساسی به وی برای شرکت در انتخابات ضربه‌ای جدی به جریان‌های چپ‌گرا و حتی میانه‌روی برزیل وارد کرد.

رویترز
آزادی لولا داسیلوا، رئیس جمهوری پیشین و رهبر حزب کارگر یکی از مطالبات هواداران این حزب در کارزارهای انتخاباتی فرناندو حداد بودرویترز

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید