Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل؛ شانس بالای راست افراطی برای کسب قدرت سیاسی

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل؛ شانس بالای راست افراطی برای کسب قدرت سیاسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژائیر بولسونارو به ترامپ برزیل مشهور است.

آگهی

شهروندان برزیل در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل از صبح یکشنبه به پای صندوق‌های رای می‌روند. شانس ژایر بولسونارو، نامزد راست‌گرای افراطی این کشور برای کسب قدرت سیاسی بالا است. 

بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی‌ها، آقای بولسونارو می‌تواند در دور دوم با کسب بیش از ۵۰ درصد آرا به کاخ ریاست جمهوری راه پیدا کند. رقیب وی فرناندو حداد از حزب کارگر با وجود پیشرفت در سه هفته اخیر، از شانس بسیار کمتری برای پیروزی در این انتخابات سرنوشت‌ساز برخوردار است. 

بیشتر بخوانید:

ژایر بولسونارو با وجود گرفتن مواضع تند و تیز علیه زنان، دگرباشان جنسی و اقلیت‌های قومی در برزیل، وعده برخورد قاطع با ناامنی و جرم و جنایت در این کشور را داده است. به‌علاوه این نظامی سابق به شهروندان قول داده است که در صورت به قدرت رسیدن، اجازه حمل سلاح گرم به همه را خواهد داد تا از خود در برابر گروه‌های مسلح تبهکار حمایت کنند. 

محکومیت لولا داسیلوا، رئیس جمهوری پیشین به اتهام فساد مالی و عدم اجازه دادگاه قانون اساسی به وی برای شرکت در انتخابات ضربه‌ای جدی به جریان‌های چپ‌گرا و حتی میانه‌روی برزیل وارد کرد.

رویترز
آزادی لولا داسیلوا، رئیس جمهوری پیشین و رهبر حزب کارگر یکی از مطالبات هواداران این حزب در کارزارهای انتخاباتی فرناندو حداد بودرویترز

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات برزیل با پیشتازی نامزد راستگرایان افراطی به دور دوم کشیده شد

چرا احتمالا نامزد راست افراطی برزیل رئیس جمهور آیندۀ این کشور است؟

سیل در جنوب برزیل دست‌کم ۱۰۰ کشته برجای گذاشت