Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازداشت یک مظنون ارسال بسته‌های انفجاری برای مخالفان دونالد ترامپ

بازداشت یک مظنون ارسال بسته‌های انفجاری برای مخالفان دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پلیس فدرال آمریکا یک مرد را به ظن ارتباط با ارسال بسته‌های حاوی بمب‌های لوله‌ای برای بیش از ۱۰ سیاستمدار دموکرات و منتقد سرشناس دونالد ترامپ بازداشت کرد.

سزار سایوک ۵۶ ساله روز جمعه پس از بازداشت در دادگاهی در ایالت فلوریدا تفهیم اتهام شد.

یک روز پیش از آن ماموران اف‌بی‌آی یک دفتر خدمات پستی را در نزدیکی شهر میامی در فلوریدا تفتیش کرده بودند. به گزارش ان‌بی‌سی پلیس از اثر انگشت یافت شده روی نامه‌های ارسالی و مطابقت آن با اثر انگشت کشف شده در این دفتر، موفق به رهگیری این متهم شده است.

نخستین بسته حاوی «بمب لوله‌ای» دوشنبه در صندوق پستی جورج سوروس، میلیارد لیبرال آمریکایی مجارتبار کشف شد که به حمایت از جنبش‌های دموکراسی‌خواه در جهان مشهور است. پس از آن پلیس ایالات متحده بسته‌های مشابهی را در مسیر ارسال به خانه باراک اوباما، هیلاری و بیل کلینتون ، جو بایدن، معاون باراک اوباما، جان برنان، رئیس پیشین سیا، مکسین واترز و اریک هولدرز، اعضای مجلس نمایندگان از حزب دموکرات و رستوران رابرت دونیرو، هنرپیشه سرنشاس هالیوود کشف کرد.

بیشتر بخوانید:

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این فرد در یک خودروی استیشن سکونت داشته که پنجره‌هایش با عکس‌های تبلیغاتی ترامپ پوشیده شده است.

آقای سایوک یک بار هم در سال ۲۰۰۲ و به دلیل تهدید با بمب در میامی بازداشت شده بود. به گفته مقام‌های دادستانی ایالات متحده وی یک سال تحت نظر بوده است.

هنوز اطلاعاتی درباره همدست یا همدستان احتمالی سزار سایوک، متهم اصلی این پرونده جنجال برانگیز منتشر نشده است و معلوم نیست آیا وی به تنهایی عمل می‌کرده یا معاون یا معاونانی داشته است.

دونالد ترامپ پیشاپیش ارسال این نامه‌ها را اقدامی تروریستی توصیف کرده و از «همه» خواسته بود تا در این شرایط با یکدیگر متهم شوند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارسال بسته‌های انفجاری؛ پلیس آمریکا یک دفتر پستی در فلوریدا را تفتیش کرد

یک بسته مشکوک هم به آدرس رابرت دنیرو فرستاده شد

منبع امنیتی آمریکا: ارسال بسته پستی مشکوک به مواد منفجره به اوباما و کلینتون