Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اردوغان خطاب به عربستان: آمر قتل خاشقجی کیست و جسدش کجاست؟

اردوغان خطاب به عربستان: آمر قتل خاشقجی کیست و جسدش کجاست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه ۱۸ نفر بازداشت شده در عربستان کلید حل این پرونده هستند گفت که این افراد قاتل جمال خاشقجی را می‌شناسند.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید که عربستان سعودی باید محل جنازه جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسید را اعلام کند.

آقای اردوغان روز جمعه ۲۶ اکتبر در سخنرانی خود در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در آنکارا از مقامات ریاض خواست تا هویت «همدستان محلی» این قتل را را نیز اعلام کنند.

در روزهای گذشته پلیس ترکیه خواستار بازرسی چاه کنسولگری عربستان در استانبول شده بود. با وجود انتشار گزارشاتی مبنی بر مخالفت مسئولان کنسولگری با این موضوع، عربستان اجازه این بازرسی را صادر کرد.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر نقش تلاش پلیس و تحقیقات ترکیه در مشخص شدن ابعاد قتل آقای خاشقجی از عربستان خواست تا ۱۵ فردی که از سوی مراجع قضایی ترکیه به عنوان مضنون این قتل شناخته شده‌ اند را به ترکیه تحویل دهد. وی افزود: «چه کسی دستور داد تا این ۱۵ نفر وارد ترکیه شوند؟»

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۸ نفر بازداشت شده در عربستان، کلید حل این پرونده هستند، گفت که این افراد قاتل جمال خاشقجی را می‌شناسند. آقای اردوغان افزود که مهم این است که چه کسی دستور قتل را صادر کرده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل: خاشقجی قربانی اعدام فراقضایی شد

گزارشگر سازمان ملل متحد می‌گوید که جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی قربانی اعدام فراقانونی شده و طراحان آن «به اندازه‌ای قدرت داشتند» که بتوان آنها را نماینده حکومت دانست.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در موضوع اعدام‌های فراقانونی، روز پنجشنبه در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت که برای رسیدن به این نتیجه که قتل آقای خاشقجی یک «اعدام فراقانونی» بوده، نیازی به مشخص شدن هویت افراد مرتبط با این جنایت نبوده است.

خانم کالامارد همچنین خواستار انجام تحقیقاتی مستقل برای راستی‌آزمایی نتایج تحقیقات عربستان و ترکیه درباره پرونده قتل این روزنامه‌نگار سعودی شد.

بیشتر بخوانید:

پسر جمال خاشقجی عربستان را ترک کرد

منابع آگاه ترکیه: رئیس سیا به صدای ضبط شده در زمان قتل خاشقجی گوش داده است

محمد بن‌سلمان: قاتلان خاشقجی به دست عدالت سپرده خواهند شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عدم همکاری عربستان با نماینده ویژه سازمان ملل در پیگیری قتل خاشقجی

نامزد خاشقجی دعوت ترامپ را نپذیرفت

محمد بن‌سلمان: قاتلان خاشقجی به دست عدالت سپرده خواهند شد