Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کشته شدن ۳۵ جنگجوی داعش در جریان درگیری‌های شرق سوریه

  کشته شدن ۳۵ جنگجوی داعشی در جریان درگیری های شرق سوریه
کشته شدن ۳۵ جنگجوی داعشی در جریان درگیری های شرق سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای دموکراتیک سوریه، ائتلافی از شبه نظامیان کرد و عرب از روز دهم سپتامبر با حمایت هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا آخرین مرحله از عملیات زمینی خود را با هدف پاکسازی کامل شرق سوریه از نیروهای داعش آغاز کرده اند.

آگهی

در جریان نبرد های اخیر میان نیروهای ائتلاف بین المللی تحت رهبری واشنگتن با شبه نظامیان گروه داعش در سوریه دست کم ۳۵ عضو این گروه کشته شدند.

یک نهاد غیردولتی با اعلام این خبر یادآور شد که بخشی از شبه نظامیان وابسته به گروه داعش در جریان حملات هوایی ائتلاف بین المللی به آخرین سنگر نیروهای این گروه در شرق سوریه جان باخته و تعدادی دیگر در درگیری های زمینی کشته شده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که مقر آن در لندن است نیز در این خصوص تصریح کرد: «جنگنده های نیروهای ائتلاف روز شنبه مواضع شبه نظامیان داعش در منطقه "هجین" واقع در استان دیر الزور را هدف حملات هوایی خود قرار دادند که در جریان این حملات دست کم بیست و هشت پیکارجوی داعشی کشته شدند.»

خبرگزاری فرانسه برای بررسی صحت این خبر با سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا تماس برقرار کرده اما پاسخ روشنی دریافت نکرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ائتلاف بین المللی در حمایت از نیروهای کرد دموکراتیک سوریه و در تقابل با داعش، دشمن مشترک هر دو آنها، اقدام به عملیات نظامی در این کشور می کند. نیروهای دموکراتیک سوریه، ائتلافی از شبه نظامیان کرد و عرب، از روز دهم سپتامبر با حمایت هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا آخرین مرحله از عملیات زمینی خود را با هدف پاکسازی کامل شرق سوریه از نیروهای داعش آغاز کرده اند.

این عملیات در استان دیر الزور، منطقه ای مرزی با عراق جریان دارد و هدف آن ضربه زدن به آخرین سنگر نیروهای داعش در کرانه شرقی رود فرات و پاکسازی مناطقی چون هجین، سوسه و الشفا است.

درگیری میان دو طرف در جریان این عملیات از روز دهم سپتامبر تاکنون دست کم ۴۱۴ کشته در میان شبه نظامیان داعش برجای گذاشته است. بر اساس این گزارش دست کم ۲۲۷ عضو نیروهای دموکراتیک سوریه نیز در این عملیات کشته شده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار اعضای داعش از زندانی در شمال عراق

رهبران ترکیه، روسیه، فرانسه و آلمان هفته آینده درباره سوریه تشکیل جلسه می‌دهند

سپاه پاسداران: ۴۰ فرمانده داعش در حمله موشکی ایران کشته شدند