سپاه پاسداران ایران: طراح اصلی حمله تروریستی اهواز کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سپاه پاسداران ایران: طراح اصلی حمله تروریستی اهواز کشته شد
کپی رایت  ایسنا

سپاه پاسداران ایران می گوید طی عملیاتی که صبح روز سه شنبه توسط «نیروهای مقاومت» در استان دیاله عراق انجام شد «ابوضحی، امیر داعش در این استان» و «طراح و برنامه ریز اصلی» حمله تروریستی اهواز کشته شد.

سپاه پاسداران توضیح بیشتری درباره ارتباط این فرد با مهاجمان حمله اهواز نداده است. با این حال پس از حمله اهواز، داعش با انتشار ویدئویی مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. بنا به اعلام سپاه پاسداران چهار «تروریست» نیز به همراه ابوضحی کشته شده اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در جریان حمله خونین اهواز در ۳۱ شهریور ماه سال جاری، ۲۴ نفر از جمله یک کودک کشته شدند.

پیشتر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده بود که مهاجمان توسط داعش و از منطقه دیرالزور سوریه هدایت شده اند. بعد از این اظهار نظر بود که سپاه پاسداران با چندین موشک بالستیک، مناطقی در شرق فرات در سوریه را مورد حمله قرار داد و اعلام کرد که تعدادی از «سرکردگان» حمله اهواز در این حمله کشته و مجروح شده اند.

با این حال حمله اهواز منجر به تحقیقات گسترده ای از نیروهای حفاظت مراسم رژه روز ۳۱ شهریور در اهواز شد و غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد در سازمان قضایی نیروهای مسلح از چندین نفر در رابطه با حادثه اهواز تحقیق صورت گرفته و تاکنون یازده نفر احضار و یک نفر بازداشت شده است.

پس از حمله خونین اهواز، موج دستگیری های در استان خوزستان افزایش یافت و تاکنون دهها نفر در این استان دستگیر شده اند که اطلاعی از وضعیت آنها در دست نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید