«سبزها برنده اصلی انتخابات بایرن هستند»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«سبزها برنده اصلی انتخابات بایرن هستند»

حزب سبزهای آلمان با کسب ۱۷.۸ درصد آرای انتخابات پارلمانی بایرن پس از اتحاد سوسیال مسیحی، دومین جریان عمده سیاسی در این ایالت است.

بسیاری از رسانه‌های اروپایی پس از شکست تاریخی اتحاد سوسیال مسیحی و سوسیال دموکرات‌های آلمان، سبزها را برنده اصلی انتخابات محلی ایالت بایرن توصیف می‌کنند. به احتمال زیاد بسیاری از رای دهندگان سنتی به حزب سوسیال دموکرات این‌بار و در زمانی که شکاف‌ها در سیاست آلمان تشدید می‌شود، ترجیح دادند تا به یک جریان قاطع‌تر در چپ این کشور رای دهند.

از سوی دیگر مساله استخراج زغال سنگ در هامباخ در جنوب غرب آلمان و مخالفت گسترده شهروندان و سازمان‌های زیست‌بوم‌گرا (اکولوژیست) با تخریب جنگل‌های این منطقه، قدرت حزب سبزها به‌عنوان نماینده سیاسی این گرایش در سطح فدرال را تقویت کرد.

**

بیشتر بخوانید:

**

آنالنا بائربوک، از رهبران حزب سبزهای آلمان با تاکید بر اهمیت پیشرفت چشمگیر این جریان در انتخابات بایرن گفت: «کسی که پشت سر راست افراطی می‌دود، بازنده است.»

انتخابات پارلمانی بایرن در حالی برگزار شد که شهروندان اروپایی سال آینده برای برگزیدن نمایندگان خود در پارلمان اروپا به پای صندوق‌های رای می‌روند. پیروزی چشمگیر سبزها و ناتوانی جریان‌های «محافظه‌کار» سنتی (اتحادیه سوسیال مسیحی و حزب سوسیال دموکرات) در بسیج آرای شهروندان، چشم‌انداز مقابله با راست افراطی را در برابر اکولوژیست‌های اروپا قرار می‌دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید