تحقیق درباره ارتباط لافارژ با داعش؛ بخشی از دارایی مدیرعامل سابق مصادره شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تحقیق درباره ارتباط لافارژ با داعش؛ بخشی از دارایی مدیرعامل سابق مصادره شد

دولت فرانسه بخشی از دارایی های برونو لافون، مدیرعامل پیشین شرکت ساختمانی لافارژ را مصادره کرد. 

برونو لافون، مدیرعامل پیشین این شرکت در سال ۲۰۱۵ زمانی که مالکیت لافارژ به دست شرکت هولسیم سوییس افتاد هشت میلیون یورو از دولت پاداش گرفت و خود را بازخرید کرد.

دولت از این هشت میلیون یورو ۲.۴۷۵ میلیون یورو را ثبت و ضبط کرد. دلیل اصلی آن فعالیت های شرکت ساختمانی لافارژ در سوریه و عقد قراردادهای مخفیانه با گروه افراط گرای اسلامی داعش عنوان شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در ماه ژوئن گذشته فعالیت‌ شرکت لافارژ، غول فرانسوی- سوئیسی تولیدکننده سیمان و مصالح ساختمانی برای «مشارکت در جنایت علیه بشریت» رسما تحت تعقیب قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

**

شرکت لافارژ صاحب یک کارخانه سیمان سازی در جلبیه در شمال سوریه بوده است. این منطقه برای مدتی تحت کنترل نیروهای گروه داعش قرار داشت. مقامات قضایی فرانسه می گویند که شرکت لافارژ برای ادامه فعالیت خود در سوریه به طور غیرمستقیم به گروههای تروریستی از جمله داعش کمک مالی کرده است.

شش تن از مقامات شرکت لافارژ به اتهام «کمک مالی به گروه تروریستی» تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند. یکی دیگر از مقامات این شرکت نیز به اتهام به خطر انداختن جان دیگران تحت پیگرد قرار گرفت.

رقم کمک‌های مالی لافارژ به گروه‌های تروریستی در سوریه در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۳ میلیون یورو تخمین زده می شود.

بیشتر بخوانید: