Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سازمان ملل: پناهجویان از جزایر اقیانوس آرام به استرالیا بازگردانده شوند

هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت پناهجویان در اردوگاه های برون مرزی استرالیا
هشدار سازمان ملل نسبت به وضعیت پناهجویان در اردوگاه های برون مرزی استرالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از پناهجویان که در میان آنها تعدادی فرد ایرانی تبار نیز به چشم می خورد طی ماه های گذشته در اعتراض به شرایط حاکم بر اردوگاه دست به اعتصاب غذا زدند و برخی از آنها نیز ناامید از سرنوشت خود اقدام به خودکشی کرده اند.

آگهی

سازمان ملل متحد از استرالیا خواست برای جلوگیری از وقوع و تکرار حوادث ناگوار، پناهجویان را از جزایر «نائورو» و «پوآ گینه نو» واقع در اقیانوس آرام، به این کشور بازگرداند.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهجویان با انتشار پستی در شبکه اجتماعی توییتر خواستار آن شد تا پناهجویان و مهاجران اردوگاه‌های نائورا و پوآ گینه نو هر چه سریعتر از محل تخلیه شوند تا بتوانند تحت کمک و مراقبت‌های لازم پزشکی قرار گیرند.

از سوی دیگر کاترین استابرفیلد، سخنگوی این نهاد مسئول رسیدگی به آوارگان در سازمان ملل متحد در جریان یک کنفرانس خبری در ژنو تاکید کرد: «کمیساریای عالی پناهندگان از دولت استرالیا می خواهد برای بهبود اوضاع وخیم بهداشتی و رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت نابهنجار پناهجویان و متقضایان پناهندگی در دو اردوگاه برون مرزی این کشور در اقیانوس آرام فورا وارد عمل شود.»

بر اساس گزارش تازه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بیش از هزار و چهارصد متقاضی پناهندگی همچنان در این دو اردوگاه برون مرزی استرالیا محبوس هستند و در شرایط بسیار دشوار به سر می برند.

مهاجرین غیرقانونی که قصد ورود به خاک استرالیا را دارند از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون توسط نیروهای مرزی این کشور دستگیر و روانه اردوگاه های آوارگان در اقیانوس آرام می شوند.

گروههای مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین‌الملل تاکنون بارها به شرایط نگهداری پناهجویان در نائورو اعتراض کرده اند. بسیاری از پناهجویان که در میان آنها تعدادی ایرانی تبار نیز به چشم می خورد طی ماه های گذشته در اعتراض به شرایط حاکم بر اردوگاه دست به اعتصاب غذا زدند و برخی از آنها نیز ناامید از سرنوشت خود اقدام به خودکشی کرده اند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با استناد به گزارش ناظران این نهاد مبنی بر افزایش شمار خودزنی و خودکشی در میان پناهجویان محبوس در اردوگاه های «نائورو» و «پوآ گینه نو» از مقامات استرالیایی خواست برای پیشگیری از وقوع «تراژدی های جدید» هر چه سریعتر به وضعیت افراد محبوس در این اردوگاه ها رسیدگی کنند.

به گزارش این نهاد حقوق بشری حدود سه هزار پناهجو از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون به اجبار راهی مراکز نگهداری مهاجران غیرقانونی در این دو جزیره واقع در اقیانوس آرام شده اند. گفته می شود از میان این افراد حدود هزار و دویست نفر قرار است به موجب توافقی دوجانبه به کشور آمریکا فرستاده شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش دولت استرالیا به مصوبه مجلس؛ مقابله با ورود پناهجویان تشدید می‌شود

سوریه اجازه تحویل کمک‌های امدادی سازمان ملل را صادر کرد

اعتصاب غذا در نائورو؛ خطر مرگ در کمین پناهجوی ۱۲ ساله ایرانی