Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

موجی بیات مظنون اصلی پرونده فساد و پولشویی فوتبال بلژیک راهی زندان شد

موجی بیات مظنون اصلی پرونده فساد و پولشویی فوتبال بلژیک راهی زندان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موجی بیات، یکی از پرنفوذترین دلالان فوتبال بلژیک و برادر مهدی بیات، مالک باشگاه شارلروا، در ادامه تحقیقات پلیس درباره تبانی، پولشویی و فرار مالیاتی در سطح گسترده فوتبال بلژیک راهی زندانی در شهر لوون درنزدیکی بروکسل شد.

آگهی

موجی بیات متنفذترین دلال فوتبال باشگاه ها در بلژیک روانه زندان شد.

موجی بیات در ادامه رسوایی های مالی پرونده مدیران و دلالان فوتبالی بلژیک به زندان شهر لوون در ۲۰ کیلومتری بروکسل منتقل شد. لوران دنیس، یکی از وکلای نزدیک به موجی بیات فعالیت های حقوقی لازم برای روند پولشویی و فرارهای مالیاتی را انجام می داد.

پنجشنبه دادستان اصلی پرونده فساد و پولشویی گسترده در بالاترین سطح فوتبال بلژیک درباره روند دادرسی ها در نشست خبری شرکت کرد. وی اعلام کرد تاکنون ۴۴ نفر در جریان تحقیقات بازجویی شده اند که در میان آنها نام چهار دلال مشهور فوتبال،‌ یک مدیر باشگاه و دو بازیکن و دو سرمربی و دو داور و نهایتا دو روزنامه نگار به چشم می خورد.

بیشتربخوانید:عملیات گسترده پلیس در ۷ کشور اروپایی در پرونده فساد فوتبال بلژیک

دادستانی اعلام کرد در جریان این پرونده بیش از ۱۸۰ نیروی امنیتی و پلیس بلژیک در حال انجام عملیات هستند.

در ادامه بررسی پرونده این مدیران فوتبالی مقامات امنیتی بلژیک تحقیقاتشان را در شش کشور اروپایی از جمله فرانسه، لوکزامبورگ، صربستان، مونته نگرو، قبرس و کرواسی گسترش داده اند.

به جز موجی بیات، برادر مهدی بیات مالک باشگاه شارلروا و نایب رییس فدراسیون فوتبال بلژیک، نام دژان ولیکوویچ، دیگر دلال مشهور فوتبال و کریم مژاتی همکار آنها دیده می شود. بارت ورتنتن، داور بین المللی فوتبال بلژیک هم به عنوان مظنون پرونده مورد بازجویی قرارگرفته است.

ایوان لکو، سرمربی باشگاه اف س بروژ که از او نیز بازجویی به عمل آمده است روز جمعه در تمرینات باشگاهش حاضر شده است و به این ترتیب گفته می شود او به حبس نرفته است. در میان سرمربیان باشگاهی از میشل پرودوم، سنگربان اسطوره ای سابق تیم ملی بلژیک و سرمربی فعلی تیم اندرلخت نام برده شده است. اما گفته می شود از او تنها به عنوان آشنایی با افراد درگیر مرود بازجویی قرارگرفته است.

دست کم هشت باشگاه فوتبال که در لیگ برتر بلژیک حاضر هستند نامشان در این پرونده آمده است ازجمله اندرلخت، اف س بروژ، قهرمان لیگ برتر در سال گذشته و همچنین اوستنده، باشگاه سابق رامین رضاییان.

از باشگاه شارلروا که ریاست آن برعهده مهدی بیات است نامی در این پرونده برده نمی شود.

به جز فرار مالیاتی، پولشویی و فساد مالی موضوع تبانی هم در این پرونده مطرح شده است. دادستان پرونده اعلام کرده است با پادرمیانی دو دلال مظنون پرونده تیم فوتبال دسته یکمی مالین در تبانی با داور و دو بازیکن از خطر سقوط نجات پیداکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳ سال زندان به اتهام اختلاس ۳۰ یورویی

رسوایی فساد در فوتبال اسپانیا؛ نایب رئیس فدراسیون دستگیر شد

وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز؛ ستاره سابق بارسلونا از زندان خارج می‌شود