رسوایی فساد در فوتبال اسپانیا؛ نایب رئیس فدراسیون دستگیر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رسوایی فساد در فوتبال اسپانیا؛ نایب رئیس فدراسیون دستگیر شد
رسوایی فساد در فوتبال اسپانیا؛ نایب رئیس فدراسیون دستگیر شد

انرئو سوبیِس، یکی از معاونان فدراسیون فوتبال اسپانیا و رئیس سابق فدراسیون فوتبال منطقه کاتالونیا روز سه شنبه در چارچوب تحقیقاتی مرتبط با اختلاس توسط پلیس این کشور دستگیر شد.

آقای سوبیِس یکی از دو فرد دستگیر شده در جریان این عملیات است که تحقیقات مربوط به آن از تابستان سال گذشته آغاز شد.

آنخل ماریا ویلار، رئیس سابق فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز از جمله افراد درگیر در این ماجرا است که پیشتر دستگیر شده و سپس به قید وثیقه به صورت موقت آزاد شده است.

بیشتر بخوانید:

ماموران ویژه پلیس در چارچوب این تحقیقات همچنین دفاتر فدراسیون فوتبال کاتالونیا را که آقای سوبیِس طی سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ ریاست آنرا برعهده داشت، مورد بازرسی و تفتیش قرار داده اند. انرئو سوبیِس ژوئیه ۲۰۱۸ برای تصدی سمت نایب رئیسی فدراسیون فوتبال اسپانیا از ریاست فدراسیون کاتالونیا استعفا داد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا در بیانیه ای اعلام کرد در پی وقایع روی داده در صبح روز سه شنبه «نهایت احترام را برای اقدامات دستگاه قضایی» قائل است و خواهان «روشن شدن حقایق در عین تاکید بر رعایت اصل بی گناهی» است.

آنخل ماریا ویلار که به مدت بیست و نه سال ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا را برعهده داشت ۲۲ دسامبر گذشته از سوی دادگاه اداری ورزش، نهاد وابسته به دولت اسپانیا از سمت خود خلع شد.

دستگاه قضایی اسپانیا آقای ویلار، نایب رئیس سابق فیفا و یوفا را به تشکیل یک ساختار مشتری مداری متهم کرده که زمینه را برای اختلاس به نفع وی و نزدیکانش فراهم کرده است. بر اساس این گزارش وی برای جلب حمایت رهبران فدراسیون های منطقه ای و زیر شاخه هایشان، آنها نیز از منافع این ساختار فاسد بهره مند کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید