پروازهای هواپیمایی قطر به ایران با وجود تحریم‌ها ادامه می‌یابد

پروازهای هواپیمایی قطر به ایران با وجود تحریم‌ها ادامه می‌یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قطر ایرویز در حالی اعلام می کند به همکاری به ایران ادامه می‌دهد که پیش از این پروازهای بریتیش ایرویز، کی ال ام و ایر فرانس به ایران برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآمده است.

آگهی

شرکت هواپیمایی قطر روز دوشنبه اعلام کرد تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران تاثیری بر پروازهای این شرکت هواپیمایی به مقصد ایران ندارد.

اکبر البکر رئیس این شرکت هواپیمایی گفته است که قطر ایرویز پروازهایش به ایران را ادامه می‌دهد. البکر که در یک کنفرانس اقتصادی در دوحه شرکت کرده بود به خبرنگاران گفت آگاه است که فشارها بر کشورهایی که با ایران کار می کنند افزایش خواهد یافت، با این حال شرکت او به همکاری با ایران ادامه می‌دهد.

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر پروازهایی به مقصد تهران، مشهد و شیراز دارد.

قطر ایرویز در حالی اعلام می کند به همکاری به ایران ادامه می‌دهد که پیش از این پروازهای شرکت هواپیمایی بریتانیا (بریتیش ایرویز)، خطوط هواپیمایی هلند (کی ال ام) و خطوط هواپیمایی فرانسه (ایر فرانس) به ایران  برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآمده است.

با این که این شرکت‌ها ملاحظات تجاری و به صرفه نبودن این پروازها به تهران را علت تعلیق پروازهایشان اعلام کرده‌اند، اما نگرانی از تحریم‌های گسترده ایالات متحده آمریکا علیه ایران که از ماه نوامبر آغاز می‌شود، احتمالا از دیگر دلایل متوقف شدن پروازهای این شرکت‌های هواپیمایی اروپایی به ایران است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لبنان و ترکیه سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران را متوقف کردند

قاسمی: تحریم‌های جدید آمریکا بخشی از یک جنگ روانی علیه ایران است

پروازهای کی.‌ال.‌ام به ایران لغو می‌شود