مقامات افغانستان در عربستان با طالبان دیدار می‌کنند

مقامات افغانستان در عربستان با طالبان دیدار می‌کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات مجلس افغانستان سه هفته دیگر در حالی برگزار می‌شود که ترس از حمله به مراکز رأی‌گیری بر آن سایه افکنده است.

آگهی

نمایندگان طالبان بزودی در عربستان صعودی با مقامات افغانستان دیدار می‌کنند. این دیدار در آستانه برگزاری انتخابات افغانستان انجام می‌شود و هدف از آن تامین امنیت مراکز رای‌گیری است. 

انتخابات مجلس افغانستان کمتر از یک ماه دیگر در حالی برگزار می‌شود که ترس از حمله به مراکز رأی‌گیری و کارزارهای انتخاباتی بر آن سایه افکنده است.

برگزاری انتخابات بدون خشونت و خونریزی نخستین اولویت دولت افغانستان است. یکی از مقام‌های طالبان اعلام کرد: «آنها (مقام‌های دولتی) از ما خواسته‌اند به برگزاری انتخابات آرام کمک کنیم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وی همچنین افزود: «هئیت دولتی بر سر آزادی زندانیان با ما توافق کرده است.» طالبان می‌گویند دولت افغانستان زندانیان آنها را به تناسب سنگینی و سبکی جرم‌ خود به سه بخش تقسیم‌ کرده است و شماری از این افراد که محکومیت سنگینی نداشته‌اند آزاد شده‌اند.

ملاقات سران طالبان و مقام‌های دولت افغانستان در عربستان پس از آن صورت می‌گیرد که برنامه دیدار مجدد طالبان با نمایندگان ایالات متحده به فرجام نرسید، چراکه سران طالبان با درخواست سه ماه آتش‌بس از سوی آمریکا موافقت نکردند.

گروه طالبان که دولت کنونی افغانستان را «نامشروع و دست‌نشانده خارجی‌ها» می‌داند پیوسته خواستار مذاکره مستقیم با ایالات متحده شده است. خواستی که ایالات متحده پس از بارها رد کردن آن سرانجام حدود سه ماه پیش آن را پذیرفت و نمایندگان آمریکا و طالبان سرانجام در دوحه قطر دیدار کردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان: با آمریکا درباره خروج نیروهایش از افغانستان مذاکره می‌کنیم

گوترش می‌گوید طالبان شرط‌هایی «غیرقابل قبول» برای شرکت در نشست دوحه تعیین کرده بود

سازمان ملل در آستانه نشست دوحه: طالبان زنان را می‌هراسانند؛ امارت اسلامی: زنان ضعیف‌تر از مردانند