Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اردوغان: ترکیه با وجود تحریم آمریکا واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد

اردوغان: ترکیه با وجود تحریم آمریکا واردات گاز از ایران را ادامه می‌دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«سرنوشت کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه نه در دست سیاستمداران بلکه در اختیار دادگاه است.»

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهوری ترکیه روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت کرد که این کشور با وجود تحریم‌های آمریکا واردات گاز طبیعی از ایران را ادامه خواهد داد.

آقای اردوغان همچنین تاکید کرد که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نمی‌تواند در قدرت بماند و حضور وی در قدرت تلاش برای دستیابی به صلح در سوریه را ناممکن می‌کند.

رئیس جمهوری ترکیه با بیان اینکه بانک مرکزی ترکیه مستقل است گفت: «افت ارزش لیر به تنش دیپلماتیک با واشنگتن ارتباطی ندارد و مشکلات اقتصادی ترکیه بزرگ‌نمایی شده است.»

وی همچنین خواستار آن شد که ایالات متحده فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار مقیم آمریکا را به ترکیه مسترد کند. آقای گولن، از سوی دولت ترکیه بارها به برنامه‌ریزی کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در این کشور متهم شده است.

آقای اردوغان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت کشیش آمریکایی گفت: «سرنوشت وی نه در دست سیاستمداران بلکه در اختیار دادگاه است.»

اندرو برونسون، مبلغ پروتستان اهل ایالات متحده بیش از ۲۳ ماه است که در ترکیه بازداشت شده و از دو ماه پیش در حصر خانگی به سر می‌برد. بازداشت وی موجب تیرگی روابط واشنگتن و آنکارا شده است. ترکیه او را به هواداری از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ متهم می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیش‌تر خواستار آزادی آقای برونسون شده بود و پس از امتناع ترکیه از پذیرش این درخواست تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار اردوغان و مرکل؛ وعده نشست چهار جانبه درباره سوریه بدون حضور ایران

اردوغان از موضع پدرو سانچز در قبال جنگ غزه تشکر کرد

تظاهرات هزاران نفر در استانبول در مخالفت با طرح اردوغان برای کشتن سگ‌های ولگرد