Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

بی‌‌پی‌آی فرانسه حمایت از شرکت‌ها برای تجارت با ایران را متوقف کرد

بی‌‌پی‌آی فرانسه حمایت از شرکت‌ها برای تجارت با ایران را متوقف کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک بی‌پی‌آی فرانسه اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که در حال ایجاد مکانیسمی برای تامین مالی شرکت‌های فرانسوی است که با وجود تحریم‌های ایالات متحده بتوانند محصولات خود را به ایران صادر کنند.

آگهی

بانک دولتی «بی‌‌پی‌آی فرانس» فرانسه طرح خود جهت کمک به شرکت‌های فرانسوی طرف تجارت با ایران در برابر تحریم‌های آمریکا را متوقف کرد.

این بانک اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که در حال ایجاد یک مکانیسم تامین مالی برای شرکت‌های فرانسوی است که با وجود تحریم‌های ایالات متحده، محصولات خود را به ایران صادر می‌کنند.

نیکلا دوفورک، مدیر اجرای بانک «Bpifrance» با اعلام خبر تعلیق این طرح گفت: «موانع بر طرف نشده است و تحریم‌های آمریکا برای شرکت‌ها قابل اجراست.»

بانک «بی‌‌پی‌آی فرانس» در پی ایجاد ضمانت‌ بانکی به وسیله یورو برای معامله با خریداران ایرانی محصولات و خدمات شرکت‌های فرانسوی بود.

اظهارات مدیر اجرایی این بانک نشان می‌دهد که تحریم‌های آمریکا چگونه می‌تواند به صورت روزافزون تجارت با ایران را برای شرکت‌های اروپایی مشکل کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ایالات متحده با خروج از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام)، تحریم‌ها علیه ایران را از ششم ماه اوت سال جاری از سر گرفت. این کشور از چهارم نوامبر نیز تحریم‌های دیگری را اعمال می‌کند که بر صادرات نفتی ایران تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

با وجود اینکه کشورهای اروپایی وعده داده‌اند که از شرکت‌های خود در مقابل تحریم‌های ایالات متحده را محافظت کنند، اما در ماه‌های اخیر کمپانی‌های بزرگی چون «ایرفرانس»، شرکت نفتی «توتال» و هواپیمایی «بریتیش ایرویز» به دلیل همین تحریم‌ها، فعالیت خود در ایران را متوقف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانک‌های ایتالیا حساب‌های ایرانیان را می‌بندند؛ آیا سفارت پیگیری می‌کند؟

خروج ۵۳ شرکت از بازار ایران؛ فرانسه و آلمان پیشتاز شدند

دولت فرانسه: از منافع شرکت‌های فرانسوی در ایران قاطعانه دفاع می‌کنیم