داعش فیلمی از حمله اهواز منتشر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
داعش فیلمی از حمله اهواز منتشر کرد
Copyright  Mehr/ Mehdi pedramkhoo

گروه داعش با انتشار یک ویدیو مدعی شده که حمله اهواز کار اعضای این گروه بوده است.

در این ویدیو که روز یکشنبه اول مهر ماه منتشر شده، سه نفر که در یک ماشین نشسته‌اند به ترتیب با دوربین موبایل صحبت می‌کنند.

دو نفر اول، به عربی صحبت می‌کنند و نفر سوم به زبان فارسی از قصد و نیت خود برای انجام این عملیات می‌گویند.

هر سه نفر که خونسرد هستند و لبخند بر لب دارند، خدا را شکر می‌کنند که «توفیق جهاد» نصیبشان شده است.

البته مشخص نیست که این ویدیو چه زمانی و کجا ضبط شده است، چرا که در تمام مدت هر سه نفر در ماشین و در حال حرکت هستند. دو نفر اول که عربی صحبت می‌کنند حتی اشاره‌ای هم به ایران یا اهواز نمی‌کنند، اما نفر سوم که فارسی با لهجه غلیظ صحبت می‌کند، می‌گوید: «امروز می‌خواهیم سپاهی‌ها را هدف بگیریم.»

بیشتر بخوانید:

دو نفر اول هم تنها خدا را شکر می‌کنند که توفیق جهاد نصیبشان شده و از حال خوبی که برای انجام این عملیات دارند، می‌گویند.

داعش در حالی مدعی می‌شود که این عملیات را اعضای آنها انجام دادند که در نخستین اطلاعیه‌ای که بعد از انجام حمله منتشر کرد، گفته بود نیروهایش در اهواز و در حالیکه حسن روحانی برای سان دیدن از نیروهای نظامی در این شهر حضور داشته، این عملیات را انجام داده‌اند.

دیگر نکته قابل تامل در این ویدیو لباسی است که این سه فرد جوان به تن دارند. یونیفرم‌های نظامی آنها مشابه لباس‌های نظامی ارتش ایران است.

در حمله خونینی که روز شنبه ۳۱ شهریور در اهواز صورت گرفت، ۲۵ نفر جان خود را از دست دادند. بعد از این عملیات گروه الاحوازیه مسئولیت این عملیات را پذیرفت. بعد از ساعاتی، داعش هم اعلام کرد که این عملیات کار نیروهای این جریان بوده است.