Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روحانی: آمریکایی‌ها می‌خواهند در ایران بلوا و آشوب درست کنند

روحانی: آمریکایی‌ها می‌خواهند در ایران بلوا و آشوب درست کنند
Copyright ایسنا/ مرتضی جابریان
Copyright ایسنا/ مرتضی جابریان
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، در آستانه ترک تهران برای شرکت در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل از دولت آمریکا انتقاد کرده است.

آگهی

حسن روحانی روز یکشنبه ۱ مهر/۲۳ سپتامبر در آستانه ترک تهران برای شرکت در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل، با اشاره به حملات مسلحانه روز گذشته اهواز که به مرگ ۲۵ تن و زخمی شدن ۶۰ تن دیگر انجامید گفت: «کاملاً برای ما روشن است که چه کسانی این کار را کردند، چه گروهی هستند و به کجاها وابسته‌ هستند.»

آقای روحانی با مسئول خواندن کشورهای خارجی در حادثه اهواز اضافه کرد: «پشتوانه‌ همه این کشورهای کوچک مزدوری که در این منطقه هستند، آمریکا است. آمریکایی‌ها هستند که اینها را تحریک می‌کنند. آمریکایی‌ها هستند که شرایط لازم را در اختیارشان می‌گذارند که این جنایات را مرتکب می‌شوند.»

رئیس‌جمهور ایران همچنین گفت: «پاسخ این جنایات در چارچوب قانونی و در چارچوب مصالح کشور به جانیان این حادثه داده خواهد شد و همه عوامل آن دستگیر و به مجازات خواهند رسید.»

بیشتر بخوانید:

رویترز

اظهار موضع درباره تحریم‌ها

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، در آستانه ترک تهران برای شرکت در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل ایالات متحده را کشوری خواند که می‌خواهد با «قلدرمآبی» از سازمان ملل «سوءاستفاده» کند.

آقای روحانی که در سالن پایون فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران حاضر شده بود همچنین با اشاره به خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌ها گفت: « آمریکایی‌ها می‌خواهند در کشور امنیت نباشد و بلوا و آشوب درست کنند. هیچ‌یک از اینها امکان‌پذیر نیست.»

حسن روحانی پیشتر طی سخنرانی در مجلس گفته بود ناآرامی‌های دی‌ماه ۹۶ زمینه‌ساز تصمیم دونالد ترامپ برای خروج از برجام بوده و رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد مشابه آن حوادث را در ایران تکرار کند.

رئیس‌جمهور ایران اضافه کرد «دولت خود را برای مقابله کاملاً آماده کرده» هر چند در ماه‌های آتی « کمی مردم با سختی مواجه خواهند شد».

در پی خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های اقتصادی بر ضد ایران توسط دونالد ترامپ، بحران ارزی در ایران شدت گرفته است و در هفته‌‌های اخیر اخباری از کمبود پاره‌ای از اقلام و مایحتاج اولیه گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به مراسم رژه در اهواز؛ شمار کشته‌شدگان به ۲۵ نفر رسید

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است