Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نقشه معاون وزیر دادگستری آمریکا برای ضبط صدای ترامپ و برکناری رئیس جمهور

نقشه معاون وزیر دادگستری آمریکا برای ضبط صدای ترامپ و برکناری رئیس جمهور
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راد روزنستاین پیشنهاد کرده بود تا به طور مخفیانه صدای دونالد ترامپ را ضبط کند تا بتواند هرج و مرج حاکم بر کاخ سفید را افشاء کند.

آگهی

راد روزنستاین، معاون وزیر دادگستری آمریکا سال گذشته به دنبال استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی بود تا زمینه برکناری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده را فراهم کند.

به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» راد روزنستاین همچنین پیشنهاد کرده بود تا به طور مخفیانه صدای دونالد ترامپ را ضبط کند تا بتواند هرج و مرج حاکم بر کاخ سفید را افشاء کند.

وی همچنین با دیگر مقامات وزارت دادگستری و پلیس فدرال در مورد جذب نیرو برای استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری گفتگو کرده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

پیشنهاد راد روزنستاین در بهار سال ۲۰۱۷ و هنگام برکناری جیمز کومی از مدیریت پلیس فدرال (اف.بی.آی) مطرح شده بود. راد روزنستاین از روز ۲۶ آوریل همان سال کار خود را به عنوان معاون جف سشنز، وزیر دادگستری آغاز کرده بود.

راد روزنستاین به یکی از مقامات وزارت دادگستری گفته بود تا ممکن است بتواند جف سشنز و جان کلی، وزیر وقت امنیت داخلی آمریکا را به استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ از قدرت مجاب کند.

جان کلی اکنون رئیس کارکنان کاخ سفید است. دونالد ترامپ طی ماه‌های گذشته به دفعات از جف سشنز، وزیر دادگستری خود انتقاد کرده است.

گزارش نیویورک تایمز بر اساس سخنان چند نفر از مقامات وزارت دادگستری آمریکا و پلیس فدرال تهیه شده است. به گفته نیویورک تایمز آنها به عدم افشای هویت خود اصرار داشته‌اند.

متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا امکان برکناری رئیس جمهور به دلیل ناتوانی را فراهم کرده است. براساس یکی از مواد این متمم معاون رئیس جمهوری و اکثریت کابینه ایالات متحده می توانند رئیس جمهور را «ناتوان» از انجام وظایف ریاست جمهوری تشخیص دهند.

راد روزنستاین در واکنش به گزارش نیویورک تایمز طرح پیشنهاد ضبط صدای دونالد ترامپ در کاخ سفید و بررسی برکناری او با استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی را تکذیب کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه برکناری‌ها در کابینه ترامپ؛ راین زینکی از وزارت کشور خداحافظی می‌کند

حزب دموکرات خواستار برگزاری جلسه استماع جف سشنز در مجلس نمایندگان شد

نقشه معاون وزیر دادگستری آمریکا علیه ترامپ؛ احتمال برکناری روزنستاین