Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برنامه ۸ میلیارد یورویی مکرون برای مبارزه با فقر در فرانسه

برنامه ۸ میلیارد یورویی مکرون برای مبارزه با فقر در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«در هر کودکی که در یک خانواده فقیر زاده می‌شود، یک موتسارت [نابغه موسیقی] نهفته است. اما ما موتسارت پنهان آن کودک را به دلیل فقر خانواده‌اش می‌کشیم.»

آگهی

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه برنامه دولت خود برای مبارزه با فقر به ارزش ۸ میلیارد یورو را ارائه کرد.

بر اساس طرح آقای مکرون که برای چهار سال آینده تنظیم شده است، دولت فرانسه مسئولیت پرداخت سازمان‌یافته کمک‌های‌ نقدی به شاغلان کم درآمد، افزایش حمایت مالی دولتی برای مددکاران و مددجویان محصل و کارآموز، افزایش کمک هزینه نقدی به جوانان و نوجوانان فقیر و افزایش کمک‌های مالی به کودکان خانواده‌های فقیر را بر عهده می‌گیرد. از سوی دیگر و بر اساس همین طرح، شمار افراد مشمول بیمه تکمیلی رایگان دولتی، بیشتر می‌شود و دولت تلاش می‌کند تا دوره‌های آموزشی برای ورود به بازار کار را اصلاح و تقویت کند. 

برای مبارزه با مشکل سوء تغذیه کودکان، در مدارس دولتی صبحانه رایگان و ناهار ارزان قیمت به فرزندان خانواده‌های بسیار کم‌درآمد داده می‌شود. 

بسیاری از رسانه‌های فرانسوی، این طرح امانوئل مکرون را تلاشی از جانب وی برای مقابله با تصویر «رئیس جمهور ثروتمندان» توصیف می‌کنند. رویکردهای لیبرال دولت مکرون در سال اول ورود به الیزه، حمایت وی از کارفرمایان، اصلاح قانون کار بدون رای مجلس شورا و حذف مالیات بر ثروت، آقای مکرون را در فرانسه به «رئیس جمهور ثروتمندان» مشهور کرده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در موزه‌ای در پاریس، با انتقاد از شمار بالای افرادی که در فرانسه با فقر دست به گریبانند گفت: «رد کردن جنگ [مرگبار] اجتماعی،‌ مبارزه علیه جبری است که از همان زمان کودکی زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. در هر کودکی که در یک خانواده فقیر زاده می‌شود، یک موتسارت [نابغه موسیقی] نهفته است. اما ما موتسارت پنهان آن کودک را به دلیل فقر خانواده‌اش می‌کشیم.»

براساس آخرین گزارش‌های موسسات آماری در فرانسه، بیش از ۱۴ درصد جمعیت ۶۷ میلیونی نفر این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کند. فردی که در فرانسه ماهیانه کمتر از ۱۰۱۵ یورو درآمد داشته باشد، فقیر به شمار می‌رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس‌جمهوری فرانسه خبر ضرروت اخذ ویزا برای شهروندان بریتانیا را رد کرد

اختلاف بین فقرا و ثروتمندان جهان به بالاترین میزان در تاریخ مدرن رسیده است

اتحاد احزاب غیرهمگون برای شکست راست افراطی؛ آیا ماکرونیسم نیامده محکوم به رفتن است؟