Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بوریس جانسون: طرح ترزا می مانند جلیقه انفجاری به دور بریتانیا است

بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق بریتانیا
بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق بریتانیا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه پیشین بریتانیا طرح نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را «تحقیری» خوانده است که به گفته وی راه را برای «باج خواهی دائمی سیاسی» باز می کند.

آگهی

بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق بریتانیا می گوید طرح ترزا می، نخست وزیر این کشور برای برکسیت مانند «یک جلیقه انتحاری به دور قانون اساسی بریتانیا» است که دکمه انفجاری آن در اختیار اتحادیه اروپا خواهد بود.

وزیر خارجه پیشین بریتانیا در مقاله ای که روزنامه «دیلی میل» منتشر شده طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا را «تحقیری» خوانده است که به گفته وی راه را برای «باج خواهی دائمی سیاسی» باز می کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بوریس جانسون در بخشی از مقاله خود در مورد طرح ترزا می نوشته است: «ما کمربندی انفجاری به دور قانون اساسی بریتانیا کشیده ایم و دکمه انفجاری آن را در اختیار میشل بارنیه [مسئول اتحادیه اروپا برای مذاکره با بریتانیا] گذاشته ایم.»

ادبیات مورد استفاده بوریس جانسون در این مقاله و به ویژه اشاره او به «جلیقه انفجاری» انتقادهای زیادی را علیه او برانگیخته است.

وزیر خارجه پیشین بریتانیا در ماه ژوئیه سال جاری (تیر) در اعتراض به طرح ترزا می برای برکسیت از سمت خود کناره گیری کرد. نخست وزیر بریتانیا جرمی هانت را پس از استعفای بوریس جانسون به عنوان وزیر خارجه منصوب کرد. 

از بوریس جانسون به عنوان یکی از نامزدهای جانشینی ترزا می در سمت رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیری بریتانیا نام برده می شود. هواداران بوریس جانسون امیدوارند مقاله او در روزنامه «دیلی میل» نشانه ای از تمایل او برای به چالش کشیدن ترزا می به عنوان رهبر حزب محافظه کار باشد. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تونی بلر به یورونیوز: طرح دولت بریتانیا برای برکسیت محکوم به شکست است

طرح ترزا می برای برکسیت؛ از هشدار بوریس جانسون تا مخالفت مذاکره‌کننده ارشد اروپا

تجهیز یکی از ارتش های دنیا با تن‌پوش‌های پیشرفته‌؛ سربازان با ساعت هوشمند و چشمی‌های جدید می‌آیند