Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیوان کیفری بین‌المللی: صلاحیت بررسی پرونده جنایت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را داریم

دیوان کیفری بین‌المللی: صلاحیت بررسی پرونده جنایت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را داریم
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که قادر است پرونده تبعید مسلمانان روهینگیا از میانمار به بنگلادش را به ظن وقوع جنایت علیه بشریت مورد بررسی قرار دهد.

آگهی

دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرد که صلاحیت دارد تا پرونده تبعید مسلمانان روهینگیا از میانمار به بنگلادش را به ظن وقوع جنایت علیه بشریت مورد بررسی قرار دهد.

دیوان کیفری بین‌المللی روز پنج‌شنبه با تاکید بر صلاحیت خود برای ورود به پرونده آزار مسلمانان روهینگیا عنوان کرد که با وجود عدم عضویت میانمار در دیوان کیفری لاهه، عضویت صرف بنگلادش در این دادگاه راه را برای بررسی این پرونده باز کرده است.

دادستان‌های پرونده آزار مسلمانان میانمار هنوز در این زمینه طرح دعوی نکرده‌اند و تنها نظر مشورتی قضات دیوان کیفری بین‌المللی را در خصوص عملی بودن این اقدام جویا شده بودند که با پاسخ مثبت آنها مواجه شده است.

عکس: رویترز

دیوان کیفری بین‌المللی، دادگاهی بین‌المللی برای بررسی جرائمی همچون وقوع نسل‌کشی و جنایات علیه بشریت است. مقرر این دیوان در لاهه، هلند واقع است.

بیشتر بخوانید:

در میانمار، کشوری بودائی مذهب در جنوب شرق آسیا، اقلیت روهینگیا از دریافت هویت و حق شهروندی محروم هستند. دولت میانمار، اقلیت مسلمان روهینگیا را نه شهروندان میانمار بلکه عوامل نفوذی و خارجی کشور همسایه، بنگلادش قلمداد کنند.

خشونت علیه مسلمانان روهینگیا و کشتار آنان تاکنون سبب آوارگی بیش از ۷۰۰ هزار تن از این اقلیت مذهبی شده است. بیشتر این افراد به بنگلادش در همسایگی استان راخین میانمار پناهنده شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش فشارها بر پمپئو برای به رسمیت شناختن اتهام «نسل‌کشی» در میانمار

تحقیق درباره جنایت جنگی در افغانستان؛ آمریکا دیوان بین‌المللی را تهدید کرد

هلند به ۳۰۰ تفنگدار زبده نیروی دریایی اوکراین مخفیانه آموزش داد