اندونزی؛ زنان و مردان بدون نسبت خانوادگی از غذا خوردن در رستوران‌های آچه با هم منع شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است

تصویب قانونی در استان آچه اندونزی موجب شده است تا مردان و زنانی که نسبت زناشویی و خانوادگی ندارند، نتوانند در اماکن عمومی بر سر یک میز با یکدیگر غدا بخورند.

مسئول یکی از مناطق شهری در این استان ضمن تایید این خبر تصریح کرده است که قانون یاد شده برای کمک به «راحتی و آسایش» زنان تصویب شده است.

بر اساس این قانون، زنان در منطقه «بیروئن» که در غرب جزیره سوماترا واقع شده، تنها در صورت به همراه داشتن همسر یا یکی از نزدیکان می توانند در رستوران ها و کافه ها به طور مشترک بر سر یک میز بنشینند.

بدین ترتیب افراد همکار با جنسیت های مختلف اجازه ندارند هنگام صرف ناهار با یکدیگر بر سر یک میز غذا بخورند.

یک مسئول محلی نظارت بر اجرای قوانین اسلامی در این منطقه برای توضیحات بیشتر به خبرگزاری فرانسه گفته است: «هدف از این کار حفاظت از شان و منزلت زنان است. اجرای این قانون سبب می شود تا زنان احساس راحتی بیشتری بکنند و ملی را که مغایر با دستورات دین است نیز انجام ندهند.»

این قانون که روز چهارشنبه به امضای بالاترین مقام شهری در این منطقه رسیده همچنین صاحبان رستوران ها و کافه ها را از ارائه سرویس به زنان تنها پس از ساعت ۹ شب منع می کند.

بر این اساس مسئولیت اجرای قانون یاد شده بر عهده صاحبان رستوران ها گذاشته شده اما تصریح شده است که در صورت وقوع تخلف مجازاتی متوجه آنها نیست.

بسیاری از شهرهای استان آچه تاکنون اقدام به وضع قوانینی محدود کننده برای زنان کرده اند. به موجب قانونی که در مرکز این استان به اجرا درآمده است زنان نمی توانند پس از ساعت یازده به کافه ها و استادیوم ها بروند.

لوکسیوماری، یکی از شهرهای شمالی استان سوماترا، در اقدامی عجیب قانونی را وضع کرده که زنان را از سوار شدن بر دوچرخه یا موتور منع می کند. به موجب این قانون زنان تنها در صورتی اجازه دارند پشت موتور یا دو دوچرخه بنشینند که هر دو پای خود را در یک طرف آویزان کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید