Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکورد جهانی طولانی‌ترین زندگی مشترک زوج زنده ثبت شد

رکورد جهانی طولانی‌ترین زندگی مشترک زوج زنده ثبت شد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این زوج ژاپنی در هنگام ازدواج، جشن عروسی نگرفتند چون در آن زمان کشورشان درگیر جنگ بود و ماسائو به عنوان سرباز به جبهه اعزام شده بود.

آگهی

نام یک زوج سالخورده ژاپنی به عنوان کسانی که بیشترین طول زندگی مشترک را در جهان دارند، در گینس ثبت شد.

ژاپن به دلیل داشتن شهروندانی با عمر بیشتر بالای صد سال معروف است، اما اکنون معلوم شده است که افرادی با طولانی‌ترین دوران زندگی مشترک نیز در این کشور زندگی می‌کنند.

ماسائو ماتسوموتو ۱۰۸ ساله و زن ۱۰۰ ساله‌اش به نام میاکو در سال ۱۹۳۷ میلادی با یکدیگر ازدواج کردند و اکنون ۸۰ سال با هم بودن آنها به عنوان طولانی‌ترین دوران زندگی مشترک انسان‌های زنده در جهان، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

خانم ماتسوموتو درباره این عشق پایدار می‌گوید: «بسیار خوشحالم. راستش این موضوع به لطف حوصله و صبرم حاصل شده است. شکرگزارم و اشک شوق می‌ریزم.»

بیشتر بخوانید:

این زوج ژاپنی در هنگام ازدواج، جشن عروسی نگرفتند چون در آن زمان کشورشان درگیر جنگ بود و ماسائو به عنوان سرباز به جبهه اعزام شده بود. این حاصل ازدواج این دو شهروند ژاپنی ۲۵ فرزند و نوه و نتیجه و نبیره است.

رکورد طولانی‌ترین زندگی مشترکی که تا کنون در جهان ثبت شده متعلق به یک زوج نروژی به نام کارل و گوردرن دلون است، زندگی مشترکی که با مرگ خانم دلون در سال ۲۰۰۴ میلادی پایان یافت. سن آن زوج نروژی روی هم رفته ۲۱۰ سال و ۲ ماه و ۴ روز بود، در حالی که مجموع سن خانم و آقای ماتسوموتو نزدیک به ۲۰۸ سال است.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت ژاپن، این کشور از جمله کشورهایی است که شهروندان آن میانگین طول عمر بالاتری نسبت به بقیه دارند. این داده‌ها نشان می‌دهند که مردم هنگ‌کنگ به طور متوسط بیش از مردم تمام دنیا عمر می‌کنند. ژاپن با میانگین طول عمر ۸۴ سال در ردیف دوم این جدول جای دارد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح دولت ژاپن برای اعطای اقامت ۵ ساله به کارگران خارجی

پیرترین زن جهان تولد ۱۱۷ سالگی اش را جشن گرفت

ساخت پودری برای جلوگیری از نشت خون پریود؛ ترکیب جلبک و الکل قند برای کاهش دشواری قاعدگی