Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یمن؛ بحران اقتصاد و ارز معترضان را به خیابان‌های عدن کشاند

یمن؛ بحران اقتصاد و ارز معترضان را به خیابان‌های عدن کشاند
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افت شدید ارزش پول و کاهش ذخایر ارزی در یمن به افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی و بحران بانک مرکزی این کشور برای پرداخت حقوق بخش‌های دولتی منجر شده است.

آگهی

صدها یمنی در اعتراض به وضعیت اقتصادی و بحران ارز، روز یکشنبه در خیابان‌های شهر عدن در جنوب یمن، با آتش زدن لاستیک‌ها، خیابان‌های اصلی را مسدود کردند و باعث تعطیلی ادارات و فروشگاه‌ها شدند.

از زمان آغاز جنگ داخلی یمن در سال ۲۰۱۵ میان شبه نظامیان حوثی مستقر در صنعا با دولت عبد ربه منصور هادی مستقر در شهر عدن، پول رایج این کشور بیش از نیمی از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده‌ است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، افت شدید ارزش پول و کاهش ذخایر ارزی در یمن به افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی و بحران بانک مرکزی این کشور برای پرداخت حقوق بخش‌های دولتی منجر شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
معترضان به وضعیت اقتصادی و بحران ارز در شهر عدن؛ یمنرویترز

بازارهای شلوغ شهر عدن که معمولا رونق بسیاری دارد روز یکشنبه پس از فراخوان کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری جنوب برای نافرمانی مدنی، تعطیل شد.

در سال گذشته بانک مرکزی یمن با چاپ پول سعی در افزایش نقدینگی داشت اما با وارد شدن اولین سری پول‌های چاپ شده، ارزش پول رایج این کشور از ۲۵۰ ریال در ازای یک دلار به ۳۵۰ ریال رسید. در پایان سال گذشته قیمت دلار در یمن به ۴۴۰ ریال، در ماه ژانویه امسال به ۵۰۰ ریال رسید. اکنون هر دلار آمریکا در این کشور با قیمت ۵۵۰ ریال مبادله می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار نسبت به شیوع موج جدید وبا در یمن همزمان با تشدید حملات عربستان

هشدار سازمان ملل نسبت به خطر قحطی در یمن؛ ائتلاف عربی اجازه واردات بدهد

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است