هشدار نسبت به شیوع موج جدید وبا در یمن همزمان با تشدید حملات عربستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هشدار نسبت به شیوع موج جدید وبا در یمن همزمان با تشدید حملات عربستان

سخن‌گوی وزارت بهداشت یمن روز شنبه ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) اعلام کرد که تشدید حملات هوایی ممکن است منجر به شیوع موج جدیدی از وبا در این کشور شود.

یوسف الحیدری، سخن‌گوی وزارت بهداشت یمن در طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «با تشدید حملات هوایی سعودی و تخریب زیرساخت‌های پروژه‌های آب‌رسانی و فاضلاب احتمال شیوع موج جدیدی از وبا در یمن وجود دارد.»

یوسف الحیدری با اشاره به ادامه محاصره هوایی و دریایی یمن گفت که حملات هوایی عربستان سعودی، بیمارستان‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد.

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در پایتخت یمن، صنعا، از افزایش موارد مبتلا به وبا در طی دو هفته گذشته خبر می‌دهند.

نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ تاکنون مناطق تحت تصرف حوثی ها را هدف قرار می دهند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت جنگ یمن که از آن به عنوان جنگ «فراموش شده» نام برده می‌شود، تاکنون حدود ۱۰ هزار کشته بر جای گذاشته است.

بیشتر کشته‌شدگان در جنگ یمن را غیرنظامیان و به ویژه کودکان تشکیل می‌دهند. به گزارش سازمان «نجات کودکان» تا به امروز حدود ۵ هزار کودک در این جنگ کشته شده‌اند. به عبارت دیگر از آغاز جنگ در سال ۲۰۱۵ به طور میانگین روزانه ۵ کودک در جنگ یمن جان خود را از دست داده‌اند.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌گوید بیشتر قربانیان یمنی در حمله نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که قربانیان حملات حوثی‌ها بیشتر از میان غیرنظامیان بوده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید