Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمریکا آماده فروش تجهیزات نظامی بیشتر به اوکراین

Kurt Volker
Kurt Volker Copyright U.S. Embassy Kyiv
Copyright U.S. Embassy Kyiv
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کورت ولکر: آمریکا آماده است تا علاوه بر موشکهای ضدتانکی که در ماه آوریل تحویل داد، سلاح‌های بیشتری به کی‌یف تحویل دهد.

آگهی

کورت ولکر، فرستادۀ ویژه آمریکا برای اوکراین اعلام کرد که کشورش آماده است تا تجهیزات نظامی بیشتری را در اختیار اوکراین بگذارد.

او افزود این کار برای کمک به اوکراین و احیای نیروی دریایی و هوایی این کشور با توجه به حمایتهای روسیه از جدایی‌طلبان شرق اوکراین انجام می‌شود.

آقای ولکر در جریان گفتگو با نشریۀ بریتانیایی گاردین اعلام کرد که معتقد است در اوکراین احساسات ضدروسی و دیدگاهای موافق با غرب رو به افزایش است و دولت کنونی آمریکا نیز «کاملا» آماده است تا قدمی فراتر گذاشته و علاوه بر موشکهای ضدتانکی که در ماه آوریل تحویل داد، سلاح‌های بیشتری به کی‌یف تحویل دهد.

کورت ولکر گفت: «آنها برای دفاع از کشورشان هر هفته سربازان بیشتری از دست می‌دهند... در چنین شرایطی برای اوکراین طبیعی است که برای دفاع از خود درصدد تجهیز ارتش برآید. همچنین طبیعی است که در این راه به دنبال کمک باشد و طبیعی است که دیگر کشورها به آنها کمک کنند. اوکراینی‌ها به کمکهای فوری نیاز دارند زیرا هم اکنون به سمت آنها شلیک می‌شود.»

او افزود: «ما می‌توانیم با دولت اوکراین مانند هر کشور دیگری دربارۀ نیازهایشان وارد گفتگو شویم... فکر کنم بحث‌هایی درباره توانایی‌های نیروی دریایی این کشور در پیش باشد زیرا همانطور که می‌دانید روسیه بر نیروی دریایی اوکراین تسلط داشته است و به همین دلیل آنها باید نیروی دریایی خود را احیا کنند. آنها محدودیتهای بسیاری نیز در نیروی هوایی دارند.»

روسیه، حامی اصلی جدایی‌طلبان شرق اوکراین و کشوری که شبه جزیرۀ کریمه این کشور را به خاک خود ضمیمه کرد، هشدار داده است که هر نوع کمک تسلیحاتی جدید به دولت اوکراین منجر به ریخته شدن خون‌های بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع آمریکا خواستار تسهیل قانون مجازات خریداران سلاح از روسیه شد

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

دولت اوکراین اختیارات خود را در قالب حکومت نظامی افزایش داد