جلوگیری از نشت اکسیژن از ایستگاه فضایی بین المللی

جلوگیری از نشت اکسیژن از ایستگاه فضایی بین المللی
Copyright  آرشیو
نگارش از Euronews

فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی قسمت آسیب دیده را تعمیر کرده اند و اکنون وضعیت فشار هوا در داخل ایستگاه به حالت عادی بازگشته است.

به دنبال برخورد یک شهاب سنگ یا شیء کوچک با ایستگاه فضایی بین المللی از قسمتی از این ایستگاه اکسیژن نشت کرد.

مقامات ناسا و آژانس فضایی روسکاسموس روسیه با اعلام این خبر از کاهش فشار هوا در ایستگاه فضایی بین المللی سخن گفته اند. با جستجوی فضانوردان منشاء نشت در ایستگاه فضایی بین المللی یک سوراخ دو میلی متری تشخیص داده شد.

این سوراخ در بخشی از ایستگاه فضایی بین المللی که متعلق به روسیه است ایجاد شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

توئیتر

بنا به گزارشها هر چند سوراخ پدید آمده بسیار کوچک است اما در صورت عدم کشف آن اکسیژن ایستگاه فضایی بین المللی ۱۸ روز دیگر تمام می شد.

فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی قسمت آسیب دیده را تعمیر کرده اند و اکنون وضعیت فشار هوا در داخل ایستگاه به حالت عادی بازگشته است. الکساندر گرست، فضانورد آلمانی در ابتدا موفق شده بود با انگشت خود جلوی نشت اکسیژن از ایستگاه را بگیرد.

فضانوردان اکنون یک درزگیر بر روی سوراخ ایجاد شده گذاشته اند که از نشت بیشتر اکسیژن از ایستگاه جلوگیری می کند. آنها همچنین تصاویری را از سوراخ ایجاد شده برای تعمیر نهایی آن به زمین ارسال کرده اند.

کارشناسان طی سالهای گذشته بارها هشدار داده بودند که قطعات رها شده در فضا می تواند به طور بالقوه تهدیدی برای ایستگاه فضایی بین المللی باشد. با این حال حادثه روز پنجشنبه اولین برخورد یک شهاب سنگ کوچک یا قطعه ای رها شده در فضا با ایستگاه فضایی بین المللی محسوب می شود.

هزینه ایستگاه فضایی بین المللی را ۱۶ کشور پرداخت می کنند. با این حال بخش اعظم هزینه این ایستگاه که در مجموع ۱۰۰ میلیارد دلار است توسط آمریکا و روسیه پرداخت می شود. 

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط